Podlodowe zawody wędkarskie

Zima tego roku jest, a właściwie była, dość mroźna. Akweny pokryte zostały grubą warstwą lodu. Wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzonowie postanowili to wykorzystać i w niedzielę 19 lutego zorganizowali zawody w wędkowaniu pod lodem. Miejscem rywalizacji było jezioro w Starninie.

Czytaj więcej: Podlodowe zawody wędkarskie

Zapraszamy do Rościęcina na tłusty Czwartek

Po raz trzeci w świetlicy wiejskiej w Rościęcinie smecznie i słodko w Tłusty Czwartek. Zapraszamy do pieczenia i jedzenia smakołyków: pączki, faworki, rogaliki itp. Zabawa od godziny 16.00, zaprasza sołtys i rada sołecka.

Czytaj więcej: Zapraszamy do Rościęcina na tłusty Czwartek

Piłkarki na turnieju w Luzinie

W sobotę po raz kolejny w tym miesiącu reprezentując Gminę Kołobrzeg zawodniczki MKS HATTRICK KOŁOBRZEG zagrały w Ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej Kobiet Luzino 2017. W turnieju brało udział 9 zespołów.

Czytaj więcej: Piłkarki na turnieju w Luzinie

Oferty pracy: Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie

Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie zatrudni osoby do pracy na następujące stanowiska:

Czytaj więcej: Oferty pracy: Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie

Super ferie ze szkołą w Drzonowie

W ramach wolontariatu panie Emilia Dziedzic i Magdalena Kik już po raz trzeci przy wsparciu wielu życzliwych  osób,  zapewniły  uczniom  szkoły z Drzonowa bezpieczny, ciekawy oraz aktywny pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na dzieci czekały nowe atrakcje.

Czytaj więcej: Super ferie ze szkołą w Drzonowie

II Zimofrajda na półmetku

Taniec, kulinaria, zajęcia plastyczne, eksperymenty chemiczne, szaleństwo na wrotkach, wizyta na dzikim zachodzie czy film ,,Alpejska Przygoda” na dużym kinowym ekranie. Tak wyglądał pierwszy tydzień naszej Zimofrajdy. Od poniedziałku druga tura zimowej frajdy, którą zakończy Wielki Bal w Karcinie.

Czytaj więcej: II Zimofrajda na półmetku

Razem od 50 lat - jubileusz Państwa Jusiak

Tak długim stażem małżeńskim mogą pochwalić się Państwo Jadwiga i Mieczysław Jusiak z Nowogardku. Wspaniałą wspólną drogę przypieczętowały słowa wypowiedziane w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kołobrzegu w 1967 roku. Tym samym mogli obchodzić swój złoty jubileusz.

Czytaj więcej: Razem od 50 lat - jubileusz Państwa Jusiak

50 lat minęło - jubileusz Państwa Stachniak

W sobotę swój złoty jubileusz  małżeński obchodzili Państwo Jadwiga i Antoni Stachniak z Korzystna. Odkąd zawarli związek małżeński minęło dokładnie pół wieku. Tej wyjątkowej rocznicy gratulował im wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, który w imieniu głowy państwa wręczył dostojnym jubilatom medale za długoletnie pożycie.

Czytaj więcej: 50 lat minęło - jubileusz Państwa Stachniak

Delegacja Gminy Kołobrzeg z wizytą w Ambasadzie Ukrainy

Delegacja Gminy Kołobrzeg udała się do Warszawy na międzynarodowe targi reklamy i poligrafii RemaDays, szukając nowych materiałów i rozwiązań do promocji Naszej Gminy. Korzystając z zaproszenia Ambasady Ukrainy doszło do spotkania obu stron, które nawiązały kontakt rok temu. Głównym tematem rozmów był sierpniowy festiwal Kultury Polsko – Ukraińskiej w Przećminie.

Czytaj więcej: Delegacja Gminy Kołobrzeg z wizytą w Ambasadzie Ukrainy

Wsparcie ochrony zabytków w Gminie Kołobrzeg

Apel o pomoc w zbiórce środków na rewitalizacje i remont kościoła w Karcinie oraz jego otoczenia. Zapoznaj się z apelem i zobacz w jaki sposób możesz przyczynić się do chorony dziedzictwa kulturowego regionu.

Czytaj więcej: Wsparcie ochrony zabytków w Gminie Kołobrzeg