XXIII Sesja Rady Gminy - informacje

sesja rady gminy kołobrzegW dniu 28 grudnia br. o godzinie 10:00 w  sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kołobrzeg  odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Kołobrzeg . Radni większością głosów przyjęli następujące uchwały w sprawie:

Czytaj więcej: XXIII Sesja Rady Gminy  - informacje

Jasełka w Bogusławcu

jasełkaTradycyjnie jak co roku dzieci i młodzież z Bogusławca przygotowały przedstawienie jasełkowe, pod kierunkiem Pani Kamili Tyczyńskiej. Dla gości czekał słodki poczęstunek, o który zadbała Pani sołtys Jolanta Strzechmińska i radna Pani Dorota Szajnowska. Ten przedświąteczny czas refleksji i zadumy rodzice spędzili razem ze swoimi pociechami. Wieczór upłynął w miłej i świątecznej atmosferze.

Czytaj więcej: Jasełka w Bogusławcu

Wigilia w ognisku Świetlik w Korzystnie

wigiliaWigilia dla większości z nas to najpiękniejszy i najmilszy wieczór w roku. 21 grudnia w Ognisku „Świetlik” TPD w Korzystnie, tradycyjnie jak co roku, odbyło się spotkanie wigilijne. Na stole królowały wspaniałe potrawy świąteczne przygotowane przez dzieci. Zgodnie z polską tradycją wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia Nie zabrakło prezentów pod choinką i wspólnego kolędowania. Wychowawczyni Kamila Tyczyńska zadbała o wystrój wieczerzy, świąteczną oprawę i ciepłą atmosferę.

Czytaj więcej: Wigilia w ognisku Świetlik w Korzystnie

Jasełka w Korzystnie

jasełkaDnia 19.12.2012r. w Ognisku "Świetlik" TPD w Korzystnie odbyły się jasełka. Na spotkanie przybyli mieszkańcy Korzystna i Zieleniewa, proboszcz ks. Grzegorz Belczak oraz wyjątkowi goście, którzy wspierają placówkę: Pani Violetta Jagiełłowicz, Pani Marta Maszerowska i Pan Zbigniew Popko. "Ludzie dobrej woli" podarowali dzieciom odzież, kilka par nowych butów, zabawki, walizkę, słodycze i owoce. Niestety zabrakło z nami jeszcze Pana Zenona Siudaczyńskiego, który ofiarował wychowankom komputer.

Czytaj więcej: Jasełka w Korzystnie

Spotkanie wigilijne w Budzistowie

budzistowoNa kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w Budzistowie dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli odbyło się spotkanie wigilijne. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Z-ca Wójta Krystyna Mikołajczak, Proboszcz Parafii Ks. Jerzy Chęciński i Rada Sołecka. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć imprezy.

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne w Budzistowie

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez delegację harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego trafiło w piątek 21 grudnia do Urzędu Gminy Kołobrzeg. Wójt Gminy Tadeusz Kowalski przyjął je z obietnicą sprawowania  opieki nad tym pięknym symbolem Świąt Bożego Narodzenia, płomieniem pokoju i dobra. „Odważ się być dobrym” – oto hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Czytaj więcej: Betlejemskie Światło Pokoju

Wigilia w Tygielku

Tygielek Drzonowo18 grudnia odbyła się Wigilia w Świetlicy "Tygielek" w Drzonowie. Dzieci mile spędziły czas w swoim gronie zajadając pyszności, w tym pierniczki, które same upiekły. Panował świąteczny nastrój, okna i sala udekorowane były pięknymi  własnoręcznie wykonanymi ozdobami symbolizującymi czas Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Wigilia w Tygielku

Zostań wolontariuszem WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyOd 20 do 28 grudnia będzie trwała rekrutacja na wolontariuszy WOŚP w Gminie Kołobrzeg. Na stronach Gminy Kołobrzeg można pobierać ankiety dla kandydatów na wolontariuszy: (plik do pobrania w załączniku). Od tego roku zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są tylko drogą elektroniczną!

Czytaj więcej: Zostań wolontariuszem WOŚP

Nadmorski Turniej Piłki Nożnej

turniej piłki nożnejZa nami kolejna edycja Nadmorskiego Turnieju  Piłki Nożej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg  w Dźwirzynie, tym razem w rywalizacji i wspólnej zabawie wzięli udział chłopcy z rocznika 2003 i młodsi.  Z grona dziewięciu drużyn najlepsza okazała się Akademia Piłkarska ze Szczecinka, która wygrała wszystkie swoje mecze, tracąc łącznie zaledwie cztery bramki.

Czytaj więcej: Nadmorski Turniej Piłki Nożnej

Informacja o projektach edukacyjnych

Projety edukacyjneNA RÓWNI DO SUKCESU – GMINA KOŁOBRZEG,  ŻEBY NASZE DZIECI MIAŁY RÓWNY START W PRZYSZŁOŚĆ !!!
Gmina Kołobrzeg w celu pozyskania środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki złożyła w roku 2012 dwa wnioski aplikacyjne do Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty/ Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Czytaj więcej: Informacja o projektach edukacyjnych