II workshop w ramach Baltic Water Sport School

2 spotkanie w ramach realizacji międzynarodowego projektu Baltic Water Sport School, dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, odbyło się w niemieckim mieście Barth.

Czytaj więcej: II workshop w ramach Baltic Water Sport School

W lutym już po raz 20 bal na rzecz rozwoju szkoły w Dźwirzynie

XX  Bal Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rozwój Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie. Tak jak w latach ubiegłych przygotowanych będzie wiele atrakcji i jak zawsze muzyka na żywo. Organizatorem jest dyrekcja i społeczność szkolna szkół w Dźwirzynie.

Czytaj więcej: W lutym już po raz 20 bal na rzecz rozwoju szkoły w Dźwirzynie

Komunikacja Miejska - linia nr 7 do Budzistowa, zmiany w rozkładzie

Zmianie od 02.01.2017r ulega linia nr 7 wykonująca kursy do Budzistowa. Poniżej nowy rozkład jazdy.  Linie 1,4,5,10 pozostają bez zmian: www.km.kolobrzeg.pl

Czytaj więcej: Komunikacja Miejska - linia nr 7 do Budzistowa, zmiany w rozkładzie

III Bałtyckie Mistrzostwa Pomorza w Futsalu Dźwirzyno Cup 2017 - zaproszenie

Radzikowskie Stowarzyszenie Oświatowe, Kołobrzeskie Stowarzyszenie Amatorskiej Piłki Nożnej, Gmina Kołobrzeg i Gmina Trzebiatów organizują III Bałtyckie Mistrzostwa Pomorza w Futsalu Baltic Cup 2017.25 drużyn z województwa zachodniopomorskiego zagra 7 stycznia w Dźwirzynie w fazie grupowej a 8 stycznia do finału awansuje 18 drużyn zagra w Mrzeżynie.

Czytaj więcej: III Bałtyckie Mistrzostwa Pomorza w Futsalu Dźwirzyno Cup 2017 - zaproszenie

Pożegnanie komendanta powiatowego policji w Kołobrzegu

W czwartkowe południe w sali koncertowej miejskiego ratusza odbyła się uroczystość pożegnania inspektora Waldemara Trzcińskiego, komendanta powiatowego Policji w Kołobrzegu. Po 37 latach służby, w tym 6 lat w Kołobrzegu, odchodzi na emeryturę. Z tej okazji podziękowanie za współpracę i pracę na rzecz lokalnych samorządów i ich społeczności, złożyli wójtowie Kołobrzeskiego Konwentu Samorządowego. Wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, wójt gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki oraz burmistrz Gościna Marian Sieradzki. Panowie życzyli również spokojnego odpoczynku z rodziną i najbliższymi, a także realizacji swoich pasji i marzeń na emeryturze.

Czytaj więcej: Pożegnanie komendanta powiatowego policji w Kołobrzegu

Podsumowanie tegorocznych inwestycji – sport i rekreacja

Koniec roku to jak zawsze dobry czas na wszelkiego rodzaju podsumowania, zestawienia. W 2016 roku wiele działo się pod kątem inwestycji związanych ze sportem i rekreacją, za ich przeprowadzenie w głównej mierze odpowiada Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji. Place zabaw, wiaty rekreacyjne, boiska sportowe, siłownie zewnętrzne, zaplecze sportowe. Zobacz co i gdzie w tym zakresie wykonano w twojej miejscowości.

Czytaj więcej: Podsumowanie tegorocznych inwestycji – sport i rekreacja

Drzonowo - weź udział w warsztatach modelarskich w Pracowni Orange

Szukacie ciekawego zajęcia, hobby na nowy rok. Zapraszamy mieszkańców do udziału w bezpłatnych warsztatach z modelarstwa, które poprowadzi historyk Krzysztof Plewako w Pracowni Orange w Drzonowie. Zasady zgłoszenia się na warsztaty oraz terminy spotkań na plakacie poniżej.

Czytaj więcej: Drzonowo - weź udział w warsztatach modelarskich w Pracowni Orange 

Wieczór kolęd w Przećminie

28 grudnia w świetlicy wiejskiej w Przećminie po raz trzeci odbył się wieczór kolęd. Celem tego wyjątkowego spotkania było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w połączeniu z konkursem. W pełnym wzruszeń, magicznym wieczorze uczestniczyli wychowankowie świetlicy, rodzice i dziadkowie.

Czytaj więcej: Wieczór kolęd w Przećminie

Wigilijne spotkanie w Budzistowie.

21 grudnia w świetlicy w Budzistowie odbyło się spotkanie wigilijne. Wychowankowie  Ogniska TPD ,,Promyk”  wraz z wychowawczynia p. Joanną Janus przygotowały dla rodzców, rodzeństwa i zaproszonych gości świąteczne przedstawienie pt.,,Jest taki dzień”. Po przedstawieniu i tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem wszyscy złożyli sobie życzenia po czym zasiedli do wigilijnego stołu. Świąteczny wystrój sali oraz stołu został przygotowany przez podopiecznych Ogniska. Dzieci przez cały grudzień przygotowywały bożonarodzeniowe obrazki, ozdoby i stroiki.

Czytaj więcej: Wigilijne spotkanie w Budzistowie.

Spotkanie wigilijne w Zieleniewie

Wigilia dla większości z nas to najpiękniejszy i najmilszy wieczór w roku. 23 grudnia w świetlicy wiejskiej w Zieleniewie, odbyło się spotkanie wigilijne. Na stole królowały wspaniałe potrawy świąteczne przygotowane przez młodzież. Na spotkanie przybyła Pani sołtys Mirosława Folta. Zgodnie z polską tradycją wszyscy łamali się opłatkiem i składali życzenia. Nie zabrakło prezentów pod choinką i wspólnego kolędowania.

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne w Zieleniewie

Dary Świętego Mikołaja - przedstawienie przedszkolaków z Dźwirzyna

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Dźwirzynie, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowały swoje umiejętności dla starszych kolegów i nauczycieli w przedstawieniu pt. „Dary Świętego Mikołaja”. Uczniowie śpiewali świąteczne piosenki i prezentowali wyuczone role. Widzowie z klas I-III wraz z wychowawcami nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Dary Świętego Mikołaja - przedstawienie przedszkolaków z Dźwirzyna

,,Przybieżeli do Betlejem” - konkurs kolęd

Wspólne kolędowanie w formie między klasowego konkursu zorganizowało gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu. Gościem konkursu i oceniającym występy był zastępca wójta Gminy Kołobrzeg Maciej Bejnarowicz, który wręczył najlepszym klasom, wśród których są uczniowie z terenu gminy małe przedświąteczne upominki. Uczniowie i nauczyciele zaśpiewali m.in. ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Cicha noc”, ,,Jezus malusieńki” czy ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Liczyła sie przede wszystkim dobra zabawa i wspólne poczucie ducha świat Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: ,,Przybieżeli do Betlejem” -  konkurs kolęd

Pracownicy socjalni z „Bożonarodzeniowym Darem”

Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu już po raz trzeci odwiedzili mieszkańców Gminy Kołobrzeg dostarczając kolację wigilijną w ramach projektu socjalnego „Bożonarodzeniowy Dar”. Tradycyjnie pracownikom socjalnym w ramach współpracy towarzyszyły służby mundurowe: Policja i Straż Graniczna. Najstarszych mieszkańców gminy odwiedzili i osobiście złożyli życzenia włodarze Gminy Kołobrzeg wójt Włodzimierz Popiołek i zastępca wójta Maciej Bejnarowicz. Odwiedzinom i wspólnym życzeniom towarzyszyła miła, przyjemna atmosfera.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej życzy wszystkim mieszkańcom Gminy Kołobrzeg ciepłych, rodzinnych i pełnych miłości chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Czytaj więcej: Pracownicy socjalni z „Bożonarodzeniowym Darem”

Jedna z największych wigilii w Gminie Kołobrzeg odbyła się w Dźwirzynie

Już po raz czwarty w Dźwirzynie zorganizowano spotkanie wigilijne dla mieszkańców tej nadmorskiej miejscowości i zaproszonych gości z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem wraz z małżonką na czele. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum przygotowali jasełka oraz występy artystyczne. Organizatorem tego wyjątkowego spotkania w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji był sołtys Jerzy Szczubełek wraz z Radą Sołecką Dźwirzyna.

Czytaj więcej: Jedna z największych wigilii w Gminie Kołobrzeg odbyła się w Dźwirzynie

Przedszkole w Starym Borku przygotowało jasełka

Tym razem z wyzwaniem zorganizowania jasełek i przybliżenia prawdziwej świątecznej atmosfery zmierzyli się wychowawcy i podopieczni przedszkola TPD ,,Żuczki”  Stary Borek. Kolęd i historii Bożego Narodzenia wysłuchali rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście m.in. sołtys miejscowości Adam Frankiewicz oraz wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, który złożył zebranym w świetlicy życzenia. Pogratulował maluchom występu wręczając słodki świąteczny upominek.

Czytaj więcej: Przedszkole w Starym Borku przygotowało jasełka 

Zmiany w rozkładzie jazdy Niekanin - Obroty - Bogucino

W okresie 28.12.2016 - 14.01.2017 zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy autobusów na trasie Kołobrzeg – Niekanin – Obroty - Bogucino – Pustary. Przewozy będą świadczone przez firmę: Usługi przewozowe ,,KAMI” Kamila Starczyk, tel. 510 676 754.

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładzie jazdy Niekanin - Obroty - Bogucino

Wójt o pomocy dla rolników

Jak w nawiązaniu do ostatniej sesji Rady Gminy i propozycji obniżenia podatku dla rolników mówi wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek: "... pamiętamy, że mioniony sezon był wyjątkowo trudny dla rolników ze względu na niesprzyjającą pogodę. Wielu poniosło straty w uprawach.

Czytaj więcej: Wójt o pomocy dla rolników

Okres świąteczny, zmiana terminu odbioru odpadów

„Uwaga ! – zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, następuje zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych.

Czytaj więcej: Okres świąteczny, zmiana terminu odbioru odpadów

Jasełka w grzybowskim przedszkolu Muszelka

W przedszkolu ,,Muszelka” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Grzybowie dzieci odegrały tradycyjne jasełka przygotowane z wychowawczyniami. Widzami byli rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Ksiądz proboszcz z Dźwirzyna Marek Żejmo, ksiądz proboszcz parafii Korzystno Grzegorz Belczak oraz wójt Włodzimierz Popiołek. Dzieci spisały się fantastycznie i nie stremowała je ogromna ilość fleszy aparatów i kamer uwieczniających wydarzenie. Wiele radości przyniosło przedszkolakom śpiewanie kolęd. Na zakończenie wójt wręczył im drobne słodkie upominki, a rodzicom gminne kalendarze.

Czytaj więcej: Jasełka w grzybowskim przedszkolu Muszelka

Poznajmy laureatów tegorocznych konkursów wigilii w Drzonowie

Emocje już opadły, za nami rozstrzygnięcia kulinarne i artystyczne podczas spotkania wigilijnego w Drzonowie. Zobacz kto spróbował swoich sił w konkursach i zdobył cenne nagrody i do kogo warto uśmiechnąć się po przepis na potrawę czy ciasto wigilijne.

Czytaj więcej: Poznajmy laureatów tegorocznych konkursów wigilii w Drzonowie 

Warsztaty edukacyjne z udziałem uczniów SP w Dźwirzynie

Uczniowie z klas IV - VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży" w Lipiu. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach tematycznych, na których uzyskały wiele informacji na temat bioróżnorodności.

Czytaj więcej: Warsztaty edukacyjne z udziałem uczniów SP w Dźwirzynie

Fajerwerki tak, ale w Sylwestra i Nowy Rok

W sklepach i na straganach pojawia się coraz więcej środków pirotechnicznych, które czasami w zakupowym szale kupujemy jak zwykłe towary. Fajerwerkami, w które chętnie zaopatrujemy się z myślą o sylwestrowym wieczorze to jednak duża odpowiedzialność. Ostrzegamy jednak niecierpliwych aby nie wypróbowywać ich wcześniej. Wojewoda Zachodniopomorski wydał stosowne rozporządzenie zakazujące używania środków pirotechnicznych w okresie od 21 grudnia do 4 stycznia z wyłączeniem dnia 31 grudnia i 1 stycznia. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grozi kara grzywny. Zakaz nieobejmuje podmiotów uprawnionych i zawodowo zajmujących się pirotechniką. Przede wszystkim jednak zwracamy Państwa uwagę aby kupować fajerwerki certyfikowane od sprzedawców mających na to pozwolenie oraz używanie ich z zachowaniem wyjątkowej ostrożności, szczególnie w pobliżu dzieci!!! Niech Nowy Rok rozpocznie się dla wszystkich szczęśliwie.

Czytaj więcej: Fajerwerki tak, ale w Sylwestra i Nowy Rok

Wigilijne spotkanie strażaków

W sobotni wieczór w Drzonowie strażacy z OSP Gminy Kołobrzeg zorganizowali spotkanie wigilijne. Wśród gości m.in. radny powiatowy Krzysztof Zadka oraz zastępca wójta Gminy Kołobrzeg Maciej Bejnarowicz. Strażacy otrzymali specjalnie dla nich przygotowane gminne kalendarze z motywem pożarniczym. Nie zabrakło życzeń o jak najbardziej bezpieczny rok i jak najmniejszą liczbę pożarów i innych zagrożeń. 

Czytaj więcej: Wigilijne spotkanie strażaków

Pozyskaj środki na rozwój lub podjęcie działalności gospodarczej.

Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania "Siła w Grupie" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Z zakresu podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Pozyskaj środki na rozwój lub podjęcie działalności gospodarczej.