Błotnica pełna uśmiechu w Dzień Radości

W niedzielę już po raz czwarty w błotnickim parku im. Witolda Ostrowskiego odbył się Dzień Radości. Impreza przyciąga coraz więcej gości, nie tylko mieszkańców Błotnicy. Pogoda dopisała, były wspaniałe animacje dla dzieci, zabawne przebrania oraz dużo uśmiechu.

Czytaj więcej: Błotnica pełna uśmiechu w Dzień Radości

II Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej w Przećminie za nami

Mieszkańcy całego Regionu spotkali się już po raz drugi w malowniczym Przećminie by wspólnie świętować podczas Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej. Tegoroczną edycję święta patronatem objął Ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia oraz Marszałek Anna Mieczkowska, a swą obecnością uświetnił je Konsul Henryk Kołodziej - honorowy członek Konwentu Współpracy Samorządowej Polska - Ukraina.

Czytaj więcej: II Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej w Przećminie za nami

Medialny szum wokół włócznika znalezionego w Dźwirzynie

Media w regionie, a nawet ogólnopolskie portale informacyjne m.in. tvn24.pl informowały o niezwykłej rybie wyłowionej na plaży w Dźwirzynie. Jak się okazało była to ryba określana mianem włócznika albo miecznika. Niestety martwy okaz w środę na brzeg wyciągnęli ratownicy.

Czytaj więcej: Medialny szum wokół włócznika znalezionego w Dźwirzynie  

Wizyta u partnerów z Ferdinandshof

Krótka wizyta u naszych zachodnich partnerów z gminy Ferdinandshof. Naszą delegację w Urzędzie Gminy przyjął burmistrz Gerd Hamm. Jednym z tematów rozmów była  20 rocznica współpracy pomiędzy samorządami.

Czytaj więcej: Wizyta u partnerów z Ferdinandshof

Świetlica wiejska w Niekaninie zaprasza na zajęcia z rękodzieła

Serdecznie zapraszamy na zorganizowane zajęcia z rękodzieła w świetlicy wiejskiej w Niekaninie, które odbędą się w niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 16.00. Zajęcia będą prowadzone w technice decoupage, polegającej na efektownym zdobieniu przedmiotów drewnianych, itp. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny w celu zapisów, ilość miejsc ograniczona. Kontakt do p. Anny Piątkowskiej pod nr telefonu 601 696 166.

Czytaj więcej: Świetlica wiejska w Niekaninie zaprasza na zajęcia z rękodzieła

Video, Specyficzni, 5000 porcji zupy i fajerwerki z okazji Festiwalu w Grzybowie

15 sierpnia to data, która rok rocznie przyciąga do Grzybowa miłośników dobrej kuchni i wybornej zabawy. To za sprawą Festiwalu Zupy Grzybowej, który słynie z pysznej zupy przyrządzanej na żywo dla wszystkich uczestników oraz gwiazdorskiej oprawy artystycznej.

Czytaj więcej: Video, Specyficzni, 5000 porcji zupy i fajerwerki z okazji Festiwalu w Grzybowie

Honorowy patronat i wsparcie Festiwalu Kultury Polsko - Ukraińskiej w Przećminie

Miło nam poinformować iż Festiwal Kultury Polsko - Ukraińskiej w Przećminie został objęty Honorowym Patronatem Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Mieczkowskiej. To kolejny patronat potwierdzający jak ważne i szybko rozwijające się jest to wydarzenie na mapie kulturalnej regionu. Wcześniej impreza otrzymała również patronat honorowy Ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycii.

Czytaj więcej: Honorowy patronat i wsparcie Festiwalu Kultury Polsko - Ukraińskiej w Przećminie

II Nadmorski Bieg na 5. w Grzybowie

Już 20 sierpnia na plaży w Grzybowie odbędzie się II Nadmorski bieg na 5. Zaplanowano trasy dla najmłodszych, marsz Nordic Walking oraz atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników. Najważniejszym wydarzeniem jest tytułowy 5 kilometrowy bieg po plaży. Zapisy w dniu zawodów od godziny 17.00.

Czytaj więcej: II Nadmorski Bieg na 5. w Grzybowie

1000 osób pobiegło po śniadanie w Dźwirzynie

Cykl popularnych biegów śniadaniowych organizowanych przez Klub Biegacza Sporting i Sporting BM, zawitał po raz pierwszy do Gminy Kołobrzeg. W Dźwirzynie wystartowało 1000 biegaczy, a rozgrzewkę poprowadził sam Jacek Wszoła, złoty medalista igrzysk w Montrealu w skoku wzwyż. Na wszystkich uczestników czekały zestawy śniadaniowe ufundowane przez sponsorów.

Czytaj więcej: 1000 osób pobiegło po śniadanie w Dźwirzynie

Rościęcino, 18 sierpnia godzina 19.00

W Rościęcinie w świetlicy wiejskiej o godzinie 19.00, dnia 18 sierpnia (czwartek) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Rościęcino wynosi 20 892, 91 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2017 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Rościęcino, 18 sierpnia godzina 19.00

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2016

Gmina Kołobrzeg bierze udział w projekcie Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2016. Koordynatorem całej akcji jest Biuro Dokumentacji Zabytków Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Imprezą jaką została objęta inicjatywa jest organizowany 20 sierpnia w Przećminie - Festiwal Kultury Polsko - Ukraińskiej.

Czytaj więcej: Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2016

Występ zawodników Solnego na Mistrzostwach Polski

Przez cztery dni Koszalin był stolicą Polskich szachów juniorskich. Prawie 850 szachistów i szachistek wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawody trwały od 4 do 7 sierpnia, a areną zmagań szachistów była nowa Hala Widowiskowo- Sportowa przy ul. Śniadeckich.  W zawodach wzięła również udział  9-osobowa ekipa Solnego Grzybowo: Julia Antolak, Julia Nowicka, Hanna Arabas, Kacper Karwowski, Maciej Wącior, Miłosz Rogala, Krzysztof Kabaciński, Mikołaj Szydłowski oraz Jakub Chudyk. W szachach szybkich w kategorii juniorek do lat 18 dobrze wypadła Julia Antolak, która zdobyła brązowy medal.

Czytaj więcej: Występ zawodników Solnego na Mistrzostwach Polski 

ZODR w Barzkowicach zaprasza 11 września na obchody Dożynek Wojewódzkich

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, 11 sierpnia zaprasza na Dożynki Wojewódzkie będące częścią targów rolnych. Poniżej prezentujemy treść oficjalnego zaproszenia wystosowanego przez dyrektora ZORD w Barzkowicach Jaromira Palusińskiego. Do pobrania także regulamin i karta zgłoszeniowa do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Wojewódzkich. 

Czytaj więcej: ZODR w Barzkowicach zaprasza 11 września na obchody Dożynek Wojewódzkich 

Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg

Zgodnie z kalendarzem letnich imprez, w sobotę 6 sierpnia odbył się w Dźwirzynie Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. Niestety, warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne, a padające tuż przed rozpoczęciem Turnieju deszcze spowodowały, że do rozgrywki zgłosiły się jedynie 3 drużyny - 2 żeńskie i jedna męska.

Czytaj więcej: Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg

Niekanin, 16 sierpnia godzina 19.00

W Niekaninie w świetlicy wiejskiej o godzinie 19.00, dnia 16 sierpnia (wtorek) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Niekanin wynosi 24 802, 92 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2017 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Niekanin, 16 sierpnia godzina 19.00

Uroczystość otwarcia nowego placu zabaw w przedszkolu TPD Muszelka w Grzybowie

Wczoraj odbył się odbiór placu zabaw przy przedszkolu Muszelka w Grzybowie. Z tej okazji panie wychowawczyni wraz z dziećmi przygotowały rodzinny festyn. Dobra zabawa zrekompensowała najmłodszym fatalną tego dnia pogodę i brak możliwości zabawy na nowych urządzeniach placu. Symbolicznego otwarcia dokonał wójt Włodzimierz Popiołek oraz prezes Koszalińskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Henryk Zabrocki.

Czytaj więcej: Uroczystość otwarcia nowego placu zabaw w przedszkolu TPD Muszelka w Grzybowie 

Publiczność w kabarecie - rewelacyjny Kabaret Młodych Panów w Dźwirzynie

Do świetnej zabawy zaprosili publiczność zgromadzoną w dźwirzyńskim amfiteatrze artyści kabaretowi z Kabaretu Młodych Panów. Pomimo deszczowej pogody wszystkie miejsca były zajęte. Możliwość udziału w niektórych skeczach miały zaproszone wybrane osoby z widowni, dla których będzie to niezwykła pamiątka z wakacji w Dźwirzynie.

Czytaj więcej: Publiczność w kabarecie - rewelacyjny Kabaret Młodych Panów w Dźwirzynie 

Przećmino, 14 sierpnia godzina 18.00

W Przećminie w świetlicy wiejskiej o godzinie 18.00, dnia 14 sierpnia (niedziela) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Przećmino wynosi 15 798, 04 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2017 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Przećmino, 14 sierpnia godzina 18.00

Projekt Zrównoważonej Mobilności Miejskiej - konsultacje społeczne

Gmina Miasto Koszalin jako Lider partnerstwa 19 gmin ZIT KKBOF, ponownie zaprasza serdecznie do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2016-2023 (Plan). Celem konsultacji jest zebranie uwag i opinii na temat przygotowywanego dokumentu.

Czytaj więcej: Projekt Zrównoważonej Mobilności Miejskiej - konsultacje społeczne  

Zmiana terminu odbioru odpadów dla miejscowości Zieleniewo

„Uwaga ! – zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych. W związku z przypadającym na 15 sierpnia (poniedziałek) Świętem Wniebowzięcia NMP, następuje zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych w miejscowości Zieleniewo.

Czytaj więcej: Zmiana terminu odbioru odpadów dla miejscowości Zieleniewo

Bogucino, 12 sierpnia godzina 18.30

W Bogucinie w świetlicy wiejskiej o godzinie 18.30, dnia 12 sierpnia (piątek) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Bogucino wynosi 16 035, 01 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2017 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Bogucino, 12 sierpnia godzina 18.30

15 sierpnia, Festiwal Zupy Grzybowej i koncert zespołu Video w Grzybowie

Zapraszamy do Grzybowa na najsmaczniejszy Festiwal na Pomorzu. To już szósta edycja tej wyjątkowej imprezy. Na wszystkich przybyłych gości czekać będzie 5 tys. porcji zupy grzybowej. Gwiazdą wieczoru - zespół Video.

 

 

Czytaj więcej: 15 sierpnia, Festiwal Zupy Grzybowej i koncert zespołu Video w Grzybowie

20 sierpnia, II Festiwal Kultury Polsko – Ukraińskiej w Przećminie

Pierwsza edycja festiwalu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, okazując się prawdziwym ,,strzałem w dziesiątkę”. Gmina Kołobrzeg zaprasza na kolejne spotkanie z kulturą polsko – ukraińską w Przećminie. W tym roku swoim patronatem honorowym imprezę objął Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy Andrij Deszczycia.

Czytaj więcej: 20 sierpnia, II Festiwal Kultury Polsko – Ukraińskiej w Przećminie

Samowo, 14 sierpnia godzina 17.00

W Samowie (wiata rekreacyjna)  o godzinie 17.00, dnia 14 sierpnia (niedziela) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Samowo wynosi 8 925, 89 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2017 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Samowo, 14 sierpnia godzina 17.00