Zaprosznie na XX-lecie Gminnego Klubu Szachowego Solny

W tym roku Gminny Klub Szachowy Solny obchodzi 20 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji w  Dźwirzynie  w  Hotelu Akces Medical Spa odbędą się dwa turnieje szachowe wraz z uroczystościami odchodów 20-lecia klubu.

Czytaj więcej: Zaprosznie na XX-lecie Gminnego Klubu Szachowego Solny

Początek wędkarskiej jesieni

Pierwsze dni jesieni tego roku członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzonowie rozpoczęli polowaniem na ryby drapieżne. W niedzielę 25 września odbyły się zawody spinningowe ze środków pływających. Po raz pierwszy w historii Koła areną takiej wędkarskiej rywalizacji było piękne jezioro Hajka położone między Białogardem a Koszalinem.

Czytaj więcej: Początek wędkarskiej jesieni

Festyn czyli ,,Świniobicie po drzonowsku”

Świniobicie choć dla niektórych brzmi strasznie w Drzonowie oznacza dobrą zabawę. Sołecki festyn zorganizował sołtys i rada sołecka. Inicjatywa przyciągnęła mieszkańców Drzonowa i innych miejscowości Gminy Kołobrzeg, chcących m.in. posmakować dobrego mięska.

Czytaj więcej: Festyn czyli ,,Świniobicie po drzonowsku” 

Ciekawy pokaz Taekwon-do ,,Hwa- Rang” z Drzonowa i Dogfrisbee

W dniu 24 września 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie odbył się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”, corocznie organizowany przez Szkołę Podstawową oraz Społeczne Gimnazjum w Dźwirzynie. Podczas tej imprezy pokaz swoich umiejętności zaprezentowała Szkoła Taekwon-Do „Hwa Rang” z Drzonowa.

Czytaj więcej: Ciekawy pokaz Taekwon-do ,,Hwa- Rang” z Drzonowa i Dogfrisbee

OSP Sarbia pod czujnym okiem św. Floriana

W minioną sobotę w Sarbii odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia figury św. Floriana patrona strażaków. Uczczono pamięć strażaków, których już z nami nie ma, będący założycielami i członkami jednostki oraz przypomniano jej historię. Nową figurę, która ozdobiła strażacką remizę poświęcił ksiądz proboszcz Radosław Urban.

Czytaj więcej: OSP Sarbia pod czujnym okiem św. Floriana

Święto Pieczonego Ziemniaka

Tradycją naszej szkoły jest organizacja imprezy środowiskowej pod nazwą Święto Pieczonego Ziemniaka. Zgodnie z tradycję nauczyciele, pracownicy, rodzice uczniów i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie zorganizowali festyn. W tym roku ponownie pogoda dopisała i imprezę udało się zorganizować na świeżym powietrzu na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej: Święto Pieczonego Ziemniaka 

Ponownie ruszyły zajęcia w Gminnym Klubie Seniora

Po wakacyjnej przerwie ponownie ruszyły zajęcia w Gminnym Klubie Seniora „Młodzi Duchem”. Tym razem seniorzy z naszego klubu zostali podzieleni na dwie grupy, by każdy z nich miał jak najlepszy kontakt z trenerami prowadzącymi warsztaty... a te były bardzo ciekawe i z entuzjazmem przyjęte przez Seniorów.

Czytaj więcej: Ponownie ruszyły zajęcia w Gminnym Klubie Seniora 

III rata za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Informujemy przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych, że do dnia 30 września 2016 r. (piątek) należy uiścić trzecią (III) ratę za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Dodatkowych informacji udziela pracownik Referatu Gospodarczego: telefonicznie – 94 35 30 452 wew. 18, poprzez pocztę elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w pokoju 43 (budynek B, I piętro) w godzinach od 7:30 do 15:30, w dni robocze od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje również  na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UGK: http://bip.gmina.kolobrzeg.pl/index.php?id=28228

Czytaj więcej: III rata za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Święto Pieczonego Ziemniaka - zaproszenie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła i Społeczne Gimnazjum w Dźwirzynie serdecznie zapraszają w sobotę, 24 września na Święto Pieczonego Ziemniaka ,które odbędzie się na terenie Gminnego Centrum Sportu i Turystyki w Dźwirzynie

Czytaj więcej: Święto Pieczonego Ziemniaka - zaproszenie

Powakacyjna XIX sesja Rady Gminy

Dość długa przerwa pomiędzy sesjami Rady Gminy (ostatnia miała miejsce 24 czerwca) sprawiła, że w porządku obrad pojawiło się wiele punktów do przegłosowania i omówienia. Radni uchwalili m.in. zmiany w budżecie, na zbycie oraz nabycie nieruchomości, zatwierdzenie realizacji projektów przez gminę czy zmiany statutów sołectw. Powrócił także temat lokalizacji dożynek.

Czytaj więcej: Powakacyjna XIX sesja Rady Gminy 

Walczą o miejsce do uprawiania swojej pasji jaką jest sport

Szereg działań w ostatnim czasie wykazała grupa młodych mieszkańców z Drzonowa i Sarbii przy wsparciu pracowni Orange oraz Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ,,ę”. Powstał film obrazujący potrzeby lokalnej społeczności, a w ostatnią sobotę odbyły się festyn sportowy w Sarbii. Na wczorajszej sesji Rady Gminy zaprezentowali swoje działania i pomysły radnym.

Czytaj więcej: Walczą o miejsce do uprawiania swojej pasji jaką jest sport

Sołeckie Świniobicie - Drzonowo zaprasza na festyn

W sobotę 24 września o godzinie 14.00 sołtys i rada sołecka zaprasza na świniobicie w Drzonowie. Zabawa przy muzyce, pożywna zupa, pyszności ze świnki: boczek, żeberka, karkówka, słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Sołeckie Świniobicie - Drzonowo zaprasza na festyn  

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wkrótce w naszym województwie

Pilotażowy program dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzony od początku lipca sprawdził się w trzech garnizonach: podlaskim, pomorskim i stołecznym. W województwach, gdzie innowacyjne przedsięwzięcie zostało wdrożone  wyraźnie podniósł się poziom bezpieczeństwa, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o wdrożeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie całego kraju. W naszym województwie uruchomienie mapy nastąpi  pod koniec września.

Czytaj więcej: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wkrótce w naszym województwie

Zieleniewo, 24 września godzina 17.30

W Zieleniewie w świetlicy wiejskiej o godzinie 17.30, dnia 24 września (sobota) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Zieleniewo wynosi 39 495,10 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2017 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Zieleniewo, 24 września godzina 17.30

Grzybowo z planami na wykorzystanie funduszu sołeckiego

W poniedziałkowy wieczór w świetlicy wiejskiej w Grzybowie mieszkańcy decydowali o wykorzystaniu środków z przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Kwotą jaką dysponuje sołectwo jest 39 495, 10 zł. Jak na Grzybowo martwić może bardzo mała frekwencja.

Czytaj więcej: Grzybowo z planami na wykorzystanie funduszu sołeckiego

Kądzielno zainaugurowało Dziki Dzień

W sobotę w Kądzielnie miał miejsce jeden z najbardziej szalonych dni, na ostateczne pożegnanie wakacji. I Dziki Dzień przy muzyce i wspaniałej atmosferze już za nami. Czy Dziki Dzień wpiszę się na stałe w kalendarz gminnych imprez?

Czytaj więcej: Kądzielno zainaugurowało Dziki Dzień

Puchar wójta i skoki przez przeszkody w Budzistowie

Dwa dni jeździeckich zmagań w skokach przez przeszkody czyli Mistrzostwa Okręgu Województwa Zachodniopomorskiego w Budzistowie. Sobota i niedziela przyciągnęła miłośników pięknych koni, kibiców do Ośrodka Jazdy Konnej Michalski. Udział w zawodach wzięło kilkunastu młodszych jak i starszych jeźdźców z klubów z całego regionu, rywalizując m.in. o puchar wójta Gminy Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Puchar wójta i skoki przez przeszkody w Budzistowie

Zapraszamy w tę sobotę do Kądzielna na Dziki Dzień

Już 17 września na boisku sportowym w Kądzielnie zapowiada się ,,szalenie dzika impreza”. O godzinie 14.00 startuje I Dziki Dzień, który zamyka tegoroczny letni kalendarz imprez Gminy Kołobrzeg. Park zabaw dla dzieci, ognisko, konkursy, zabawa taneczna, gastronomia. Dodatkową atrakcją będzie degustacja pieczonego dzika od wójta Włodzimierza Popiołka. Gorąco zaprasza sołtys Kądzielna Ewa Zygowska.

Czytaj więcej: Zapraszamy w tę sobotę do Kądzielna na Dziki Dzień

O samorządzie na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju

Ponad 3 tysiące uczestników z ponad 50 krajów podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy (6-8 września) wymieniało swoje poglądy dotyczące oceny aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie. Oprócz wielkiej polityki, wiele paneli dyskusyjnych i warsztatów poświęconych było sprawom samorządów lokalnych. Gminę Kołobrzeg podczas 3-dniowego forum reprezentował zastępca wójta Maciej Bejnarowicz.

Czytaj więcej: O samorządzie na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju 

Fundusze - małe inicjatywy i aktywne społeczeństwo

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2017 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PFIO). Termin składania ofert mija 28 września 2016 r. Wymagany jest wkład własny.

Czytaj więcej: Fundusze - małe inicjatywy i aktywne społeczeństwo

Jesienny odbiór odpadów wielkogabarytowych

W miesiącach wrzesień i październik odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Poniżej dokładny harmonogram odbioru dla danych miejscowości, wraz z przypomnieniem, co można, a czego nie powinno się wystawiać.

Czytaj więcej: Jesienny odbiór odpadów wielkogabarytowych

Jak dobrze mieć sąsiada

Najlepiej o tym wie Bogucino, które zorganizowało kolejny Dzień Sąsiada. Impreza integracyjna trwała do białego rana, a mieszkańcy i goście mieli wiele czasu do wykazania się w konkurencjach, dyskusjach sąsiedzkich i po prostu dobrej zabawy. Tego dnia zakopano wszelkie sąsiedzkie spory zamieniając je na taniec, muzykę i śpiew.

Czytaj więcej: Jak dobrze mieć sąsiada

Pierwsza edycja Regat Międzyszkolnej Ligi Żeglarstwa Regatowego

W dniu 11.09.2016r. przy "plażowej" pogodzie na morzu nie udało się ukończyć żadnego biegu a rozpoczęty z powodu braku wiatru trzeba było przerwać. Ostatecznie udało się przeprowadzić jedynie jeden bieg na akwenie portu Kołobrzeg. W rywalizacji wzięło udział łącznie 16 żeglarzy z 8 szkól naszego regionu.

Czytaj więcej: Pierwsza edycja Regat Międzyszkolnej Ligi Żeglarstwa Regatowego

Resko Karcino - ruszył nowy sezon

Jesteśmy po pierwszych kolejkach nowego sezonu w A klasie. Dla zespołu Reska jest on specyficzny ze względu na budowę zaplecza na boisku w Karcinie, w związku z czym jesienią drużyna wszystkie spotkania rozegra na wyjeździe. Jak zwykle z tej okazji poprosiliśmy o kilka słów na temat startującego nowego sezonu, kierownika zespołu Tomasza Kwiatkowskiego.

Czytaj więcej: Resko Karcino - ruszył nowy sezon