Doroczny Festyn św. Anny w Rościęcinie

W Rościęcinie odbył się doroczny festyn parafialny z okazji dnia św. Anny. Jak co roku, mieszkańcy spotkali się na mszy świętej w kaplicy. Wszystkie datki zebrane w tym dniu zostaną przekazane na wykonanie elewacji.

Czytaj więcej: Doroczny Festyn św. Anny w Rościęcinie

Formacja Chatelet - 20 lat na scenie, a jedną z nich był amfiteatr w Dźwirzynie

Krakowska grupa kabaretowa o nietypowej nazwie - Formacja Chatelet, umiliła piątkowy ciepły wieczór mieszkańcom i turystom wypoczywającym w Gminie Kołobrzeg. Widzowie zgromadzeni w dźwirzyńskim amfiteatrze zobaczyli skecze z programu 20 - lecia kabaretu pod tytułem ,,Gramy dalej”. Chatelet to kolejny z czołowych polskich kabaretów jaki wystąpił w naszej gminie.

Czytaj więcej: Formacja Chatelet - 20 lat na scenie, a jedną z nich był amfiteatr w Dźwirzynie

Korzystno, 28 lipca godzina 18.00

W świetlicy wiejskiej w Korzystnie o godzinie 18.00, dnia 28 lipca (czwartek) odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące pomysłów na wykorzystanie funduszu sołeckiego. Wysokość środków dla sołectwa Korzystno wynosi 24 368,48 zł. Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego 2007 i składania wniosków  - tutaj. Mieszkańcy do tego czasu mogą pomyśleć nad projektami, przedsięwzięciami jakie warto byłoby zrealizować w ich miejscowości i przedstawić je na zebraniu. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Korzystno, 28 lipca godzina 18.00

100 lat Pani prezes!

Z okazji urodzin życzymy Pani wielu okazji do radości, życzliwości napotkanych ludzi i satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców gminy. W dzisiejszych czasach ciężko jest wygospodarować czas i siły by aktywnie i szczerze poświęcić się działalności społecznej. Jest ona tym bardziej cenna. Życzymy więc Pani i sobie, by obdarowywała nas Pani nią jak najdłużej... i  tak szerokim uśmiechem!

Gorące urodzinowe życzenia składa Pani Magdalenie Kusiakiewicz - radnej, sołtys Sarbii i prezes Stowarzyszenia Sołtysów

wójt Gminy Kołobrzeg

 

 

wraz z mieszkańcami

Kino na leżakach w Grzybowie - humor na wielkim ekranie

Około północy zakończyła się niezwykła atrakcja dla turystów i mieszkańców Gminy Kołobrzeg. Kino pod chmurką, wielki ekran, niespodzianki dla widzów m.in. darmowe chipsy, jogurty i w końcu wspaniała pogoda umożliwiająca projekcje. Wszystkie leżaki zapełnione, niezwykła atmosfera prawdziwego letniego kina.

Czytaj więcej: Kino na leżakach w Grzybowie - humor na wielkim ekranie

Bajkowy piątek dla dzieci - zapraszamy na spektakl ,,Cudowna lampa Aladyna”

W ten piątek czeka nas już trzecia odsłona bajkowych piątków w Gminie Kołobrzeg. Studio Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa przygotowało przedstawienie ,,Cudowna lampa Aladyna”. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do amfiteatru w Dźwirzynie na godzinę 17.00 oraz do Grzybowa na boisko orlik godzina 19.00 (wstęp wolny).

Czytaj więcej: Bajkowy piątek dla dzieci - zapraszamy na spektakl ,,Cudowna lampa Aladyna” 

Superniania przez 60 dni wakacji rozmawia w nadmorskich kurortach z rodzicami! - również w Gminie Kołobrzeg

Superniania przez 60 dni wakacji rozmawia w nadmorskich kurortach z rodzicami! Przytulmy lato 2016 trwa! Przytulmy lato już trwa! Jest to niezwykła akcja społeczna, organizowana już po raz trzeci przez Dorotę Zawadzką w polskich, nadmorskich miejscowościach. Dorota Zawadzka, przez całe wakacje, codziennie w innym miejscu organizuje spotkania z rodzicami i dziećmi. Celem tych spotkań jest inspirowanie mam i tatusiów, pokazanie im jak być „fajnym i odpowiedzialnym rodzicem”.

Czytaj więcej: Superniania przez 60 dni wakacji rozmawia w nadmorskich kurortach z rodzicami! - również w Gminie...

Ruszyła akcja "Nie daj się wciągnąć"

Wysoka temperatura powietrza, plaża i beztroska atmosfera wakacji sprzyjają spożyciu napojów alkoholowych. Tym samym zwiększa się liczba wypadków nad wodą. Na wszystkie niebezpieczeństwa związane z lekkomyślnym wypoczynkiem będzie zwracać uwagę Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe realizujące kampanię „Nie daj się wciągnąć”.

Czytaj więcej: Ruszyła akcja "Nie daj się wciągnąć"

Projekt wakacyjny w Pracowni Orange zakończony

W okresie 4-16.07.2016 r. w Pracowni Orange w Drzonowie odbywały się zajęcia zorganizowane w ramach wymyślonego przez Grupę Inicjatywną projektu wakacyjnej alternatywy pozytywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Drzonowa i okolic. W drugim tygodniu trwania projektu rozpoczęliśmy zajęcia od zajęć  krawieckich z Panią Magdaleną Kusiakiewicz, podczas których dzieci przygotowywały Koty „klamkowce”. We wtorek kończyliśmy pracę nad butelkowymi zwierzakami, w środę bardzo dużo uciechy sprawiły nam zajęcia kulinarne z Panią Bożenką Byszewską, podczas których dzieci przygotowywały pierogi.

Czytaj więcej: Projekt wakacyjny w Pracowni Orange zakończony 

,,Bieg ku słońcu" już 30 lipca

Przed nami XXI ogólnopolski ,,Bieg ku Słońcu” o puchar wójta Gminy Kołobrzeg. Trwają zapisy do tej popularnej imprezy sportowej. Swój udział zgłosiło już ponad 200 biegaczy.

Czytaj więcej: ,,Bieg ku słońcu" już 30 lipca

Gwiazda Disco Polo - koncert zespołu BOYS 27 lipca w Dźwirzynie

Dobra informacja dla fanów muzyki Disco Polo. Marcin Miller i zespół Boys na swojej letniej trasie koncertowej wystapią w amfiteatrze w Dźwirzynie. Koncert w dniu 27 lipca, godzina 20.00, bilety w cenie 35 zł.

Czytaj więcej: Gwiazda Disco Polo - koncert zespołu BOYS 27 lipca w Dźwirzynie

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek do lat 18 zawodniczki Solnego.

W dniach 9-16  lipca 2016r. w Celje w Słowenii rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów do lat 18 w szachach klasycznych. Polskę na tych zawodach reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny kobiece oraz jedna męska (czteroosobowa). Do zespołu Polski B powołana była  zawodniczka Solnego Grzybowo - Julia Antolak, która w parze z Anną Kubicką z Gliwic zdobyły brązowy medal.

Czytaj więcej: Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek do lat 18 zawodniczki Solnego.

Za nami sportowy weekend w Dźwirzynie

Wielkie Wesele w Grzybowie, święto mleka w Bogusławcu to nie wszystkie imprezy jakie miały miejsce w miniony weekend w Gminie Kołobrzeg. Dużo działo się także w Dźwirzynie na plaży przy ulicy J.Krasickiego. Była siatkówka plażowa, beach soccer oraz zumba i konkursy dla najmłodszych w ramach projektu ,,Plaża z Klasą”.

Czytaj więcej: Za nami sportowy weekend w Dźwirzynie

Mariolka i Kryspin na wakacjach czyli kabaret Paranienormalni w Dźwirzynie

Kabaret Paranienormalni, cieszący się ogromną popularnością, zawitał do Dźwirzyna w ramach letniej trasy Baltic Tour 2016. Amfiteatr po brzegi wypełnili fani, turyści, mieszkańcy Gminy Kołobrzeg oraz ich parasole. Jednak załamanie pogody - silny wiatr i gęsta mżawka nie zniechęciły widzów, a takie warunki z humorem znieśli także kabareciarze.

Czytaj więcej: Mariolka i Kryspin na wakacjach czyli kabaret Paranienormalni w Dźwirzynie

Nasze Wielkie Wesele w Grzybowie na antenie TVP

W niedzielnym wydaniu Kroniki na antenie TVP mogliśmy obejrzeć relację z Naszego Wielkiego Wesela w Grzybowie. Jak słyszeliśmy w materiale Justyny Prywer - formuła imprezy okazała się trafiona w dziesiątkę. Tych, którzy byli, jak i tych którzy nie mieli okazji zatańczyć na Naszym Weselu w tym roku, już dziś zapraszamy do Grzybowa w lipcu 2017. A tymczasem powspominajmy:

Powiedzieli "Tak" 50 lat temu

Państwo Barbara i Bogumił Walczak z Drzonowa dołączyli do grona naszych czcigodnych jubilatów. Minęło bowiem dokładnie pół wieku odkąd powiedzieli sobie sakramentalne "Tak".

Czytaj więcej: Powiedzieli "Tak" 50 lat temu

Sery, mleko, pierogi, naleśniki, masło, śmietany... czyli II Święto Mleka w Bogusławcu

"Bogusławiec mlekiem słynie. W połączeniu z tym, co w gminie... niebo w gębie się rozpłynie..." - tak dzisiejszą 2 edycję Święta Mleka w Bogusławcu zapowiadało Radio Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Sery, mleko, pierogi, naleśniki, masło, śmietany... czyli II Święto Mleka w Bogusławcu

Setki gości i najprawdopodobniej najlepsza zabawa w regionie - czyli Nasze Wielkie Wesele w Grzybowie

Grzybowo, choć słynie z paru doskonałych domów weselnych, takiej imprezy jeszcze nie widziało. Na Naszym Wielkim Weselu bawiły się setki gości. Była młoda para, weselnicy, wodzirej, kapela, ksiądz, oczepiny, fajerwerki, tańce, śpiewy, pyszne przekąski i mnóstwo śmiechu.

Czytaj więcej: Setki gości i najprawdopodobniej najlepsza zabawa w regionie - czyli Nasze Wielkie Wesele w...

*****gwiazdkowa jakość w Grzybowie

W Urzędzie Gminy w Kołobrzegu odbyło się dziś spotkanie reprezentantów inwestora i architektów z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem. Tematem było omówienie zakresu i wariantów budowy nowej bazy usługowo-hotelowej wraz z molo, które mają powstać w Grzybowie.

Czytaj więcej: *****gwiazdkowa jakość w Grzybowie

Weselny dress code ;)

Drodzy grzybowscy weselnicy! Jeśli będziecie chcieli podczas imprezy podkreślić swój weselny "look" załóżcie białą koszulę i czerwony krawat, niezależnie od tego czy to pan czy pani ;)

W sobotę pogoda ma dopisać, więc jeszcze raz zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 na plac przy ul. Bałtyckiej w Grzybowie na Nasze Wielkie Wesele! Życzymy udanej zabawy. Poprawiny w niedzielę w Bogusławcu, przy świetlicy od godz. 14.00.

Salwy śmiechu w amfiteatrze, Kabaret Skeczów Męczących w Dźwirzynie

Wypełniony po brzegi amfiteatr w Dźwirzynie, a to wszystko za sprawą znanego m.in. z największych festiwali kabaretowych w Polsce i humorystycznych programów telewizyjnych - Kabaretu Skeczów Męczących. Kabareciarze przemierzają kraj, w tym głównie polskie wybrzeże z nowym letnim programem ,,Na Fali 2016”. We wtorkowy wieczór rozbawili turystów przebywających w Gminie Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Salwy śmiechu w amfiteatrze, Kabaret Skeczów Męczących w Dźwirzynie

Aktywny czerwiec świetlicy w Grzybowie

Dzieci uczęszczające do świetlicy w Grzybowie spędzały czas w ciekawy sposób, a także miały okazję do dobrej zabawy z rówieśnikami. W pierwszym i drugim tygodniu czerwca chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych i socjoterapeutycznych. Odbyły się konkursy, a także liczne wyjazdy i integracja z innymi dziećmi podczas organizowanych w gminie imprez.

Czytaj więcej: Aktywny czerwiec świetlicy w Grzybowie

Zostań siłaczem społecznym z funduszami norweskimi

Nowy program wsparcia w ramach funduszy norweskich i EOG rozpowszechniany przez Ministerstwo Rozwoju. Akcja „Zostań Siłaczem Społecznym” w ramach kampanii „Wyrównujemy szanse”, którą wsparł sam wicemistrz olimpijski z Pekinu Piotr Małachowski. Wskaż instytucje w swoim otoczeniu, która potrzebuje pomocy.

Czytaj więcej: Zostań siłaczem społecznym z funduszami norweskimi

Półkolonie żeglarskie w Dźwirzynie

Od początku lipca 2016 ruszyły żeglarskie półkolonie w Dźwirzynie. Organizatorem tej aktywnej formy wypoczynku nad wodą dzieci i młodzieży jest Uczniowski Klub Żeglarski BŁĘKITNI Grzybowo. Zajęcia odbywają się na przystani jachtowej w Dźwirzynie nad jeziorem Resko w godzinach od 9:00 do 15:00.

Czytaj więcej: Półkolonie  żeglarskie w Dźwirzynie