Wójt Popiołek podpisał porozumienie ws programu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Jak mówił wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek - "... by mieć zdrowych wójtów i prezydentów, musimy zadbać o zdrowe dzieci". Taki właśnie cel będzie przyświecał realizacji  projektu "Zdrowe dzieci w zdrowych gminach".

Czytaj więcej: Wójt Popiołek podpisał porozumienie ws programu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach

Spotkanie z pielęgniarką i zajęcia socjoterapeutyczne w Grzybowie

W dniach 23–24.09.2016r. odbył się nocleg w świetlicy w Grzybowie. Podopiecznych odwiedziła pielęgniarka z Sanatorium „Perła Bałtyku” Pani Elżbieta Glimasińska. Dzieci poznały zagadnienie znaczenia higieny, aktywności ruchowej i wzmacniania naturalnej odporności. Pielęgniarka opowiadała o wirusach, bakteriach, konieczności mycia rąk, owoców przed jedzeniem i higienie jamy ustnej. Poznali piramidę zdrowego żywienia, dzięki której dowiedzieli się jakie produkty powinni jeść najczęściej, a jakich unikać. Odbyła się również pogadanka na temat szkodliwości palenia papierosów i zysków płynących z niepalenia.

Czytaj więcej: Spotkanie z pielęgniarką i zajęcia socjoterapeutyczne w Grzybowie

"W zdrowym ciele zdrowy duch" – zajęcia w Bogusławcu

Nasza świetlica w Bogusławcu daje możliwość tworzenia zajęć budzących wyobraźnię, aktywność twórczą, a przy tym gwarantuje dzieciom swobodę, wypoczynek i relaks. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody często spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu…

Czytaj więcej: "W zdrowym ciele zdrowy duch" – zajęcia w Bogusławcu

Zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt

Od 18 października 2016 r. rolnicy posiadający zwierzęta gospodarskie muszą stosować się do nowych zasad. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany.

Czytaj więcej: Zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt

500 tys. zł na rozwój usług rolniczych - nabór wniosków już wkrótce

Od 31 października do 29 listopada 2016 r. w Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie będzie można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej na "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" finansowane ze środków PROW 2014 - 2020. Dokumenty można złożyć osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Czytaj więcej: 500 tys. zł na rozwój usług rolniczych - nabór wniosków już wkrótce

Kolejne zawody wędkarskie w Kole PZW w Drzonowie

W niedzielę 16 października odbyły się kolejne zawody spinningowe członków Koła PZW w Drzonowie. Po raz drugi teatrem zmagań było piękne jezioro Hajka. Poprzednie zawody na tym jeziorze (trzy tygodnie temu) przebiegały przy pięknej pogodzie. Tym razem jednak było dużo gorzej – pogoda nie rozpieszczała uczestników rywalizacji. Prawie całą noc z soboty na niedzielę padał obfity deszcz. Wędkarze ze strachem wsłuchiwali się w nocy w krople deszczu bębniące w ich domach po parapetach okien lub po oknach połaciowych. Nad ranem w opadach dominowała mżawka. Jednak szczęśliwie dla wędkarzy, parę minut przed samym dojazdem nad jezioro przestało siąpić.

Czytaj więcej: Kolejne zawody wędkarskie w Kole PZW w Drzonowie

Zarybienia rzek

Polski Związek Wędkarski jest dzierżawcą wielu jezior i rzek i zgodnie z obowiązującymi zasadami dotyczącymi rybackiego ich użytkowania, zobowiązany jest do corocznych ich zarybień. W roku 2016 /jak każdego roku/ również rzeki Dębosznica i Błotnica zostały zarybione kilkoma gatunkami ryb. I tak, do rzeki Błotnica wpuszczono 20 000 szt. wylęgu żerującego troci wędrownej, 5 000 szt. narybku letniego pstrąga potokowego oraz 20 000 szt. wylęgu żerującego jazia.

Czytaj więcej: Zarybienia rzek

Gmina ma program

Gmina Kołobrzeg przygotowała roczny Program Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017. Wyznacza on obszary, w których stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego będą mogły podjąć współpracę i pozyskać środki finansowe na działalność na rzecz mieszkańców.

Czytaj więcej: Gmina ma program

Seniorzy zakończyli kurs tańca

W piątek 14.10.2016r. w Sarbii, ponownie odbyło się spotkanie Seniorów Gminy Kołobrzeg " Młodzi Duchem". Tym razem kolejna grupa nestorów miała okazje przyjrzeć się technikom udzielania pierwszej pomocy. Chętni mogli spróbować swoich sił przy przeprowadzaniu reanimacji. Instruktarz przekazywany Seniorom przeplatał się z żywą dyskusją a poruszane zagadnienia okazały się  niezwykle interesujące. Podkreślano w jaki sposób nieść pomoc w zagrożeniu czyjegoś życia, dbając przy tym o własne bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Seniorzy zakończyli kurs tańca

Wójt Włodzimierz Popiołek pogratulował nowemu wójtowi Gminy Dygowo

Zakończyła się sesja Rady Gminy Dygowo, podczas której uroczyste ślubowanie złożył Grzegorz Starczyk. Obejmuje on urząd wójta Gminy Dygowo, po wygranej w niedzielnych wyborach, w których uzyskał 1382 głosy poparcia. W tym szczególnym dniu gratulacje i jak najlepsze życzenia nowemu wójtowi złożył wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek.

Czytaj więcej: Wójt Włodzimierz Popiołek pogratulował nowemu wójtowi Gminy Dygowo

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Edukacja, nauka, wykształcenie - te słowa kojarzą się nam wszystkim ze szkołą, miejscem wyjątkowym. Dla jednych oznacza ono pierwsze kroki w zdobywaniu wiedzy i zaspokajaniu ciekawości świata, dla innych to czas i miejsce pracy, a dla niektórych to ludzie którym powierzają co dzień swoje dzieci - ich rozwój, bezpieczeństwo i przyszłość. Dziękujemy dziś wszystkim, dla których "szkoła", "edukacja" i "rozwój" są nie tyle słowami, co jedną z największych wartości w życiu. Świata i ludzi można uczyć się na wiele sposobów.Jest we współczesnym świecie mnóstwo miejsc, gdzie edukacja jest na bardzo wysokim poziomie, ale jest też wiele takich gdzie wciąż jest luksusem, wyczynem. Wszędzie jest natomiast celem, do którego dążymy. Wiedzieć, rozumieć, potrafić, poradzić sobie, wytłumaczyć, porozumieć się - to znaczy żyć i przeżywać. Wszystkim, który przyczyniają się do tego, że żyjemy świadomie i bogaci w wiedzę DZIĘKUJĘ!
 
Włodzimierz Popiołek
Wójt Gminy Kołobrzeg
wraz z Julianem Nowickim
Przewodniczącym Rady Gminy
oraz całą społecznością samorządową.

Dzień Edukacji Narodowej w szkołach w Dźwirzynie

13 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Społecznym Gimnazjum w Dźwirzynie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie podczas tego święta odbyło się również pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili na Pan Maciej Bejnarowicz - zastępca wójta Gminy Kołobrzeg oraz Pani Wioletta Linda - inspektor ds. Oświaty Gminy Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej w szkołach w Dźwirzynie

Kongres Kobiet z Obszarów Wiejskich

Rada ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich powstała przy Krajowej Radzie Izb Rolnych, obradowała dziś w Kołobrzegu. Przedstawicielki z całej Polski uczestniczą w konferencji pn. "Kobieta jako negocjator w biznesie". Przedsięwzięcie wsparła Gmina Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Kongres Kobiet z Obszarów Wiejskich 

Święto niewidomych i niedowidzących - Dzień Białej Laski

Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski - Koło Terenowe Kołobrzeg obchodził Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto osób niewidomych i niedowidzących przypada 15 października. Z tej okazji kołobrzeski oddział, w Hotelu Centrum zorganizował uroczystość na której Gminę Kołobrzeg reprezentował zastępca wójta Maciej Bejnarowicz.

Czytaj więcej: Święto niewidomych i niedowidzących - Dzień Białej Laski

Zespół Szkół w Drzonowie, obchody Dnia Edukacji Narodowej

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej zwane również Dniem Nauczyciela miały miejsce dzisiaj w Zespole Szkół w Drzonowie. Święto obchodzone jest 14 października w związku z czym jutro uczniowie i nauczyciele mają wolne. Z tej okazji wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Czytaj więcej: Zespół Szkół w Drzonowie, obchody Dnia Edukacji Narodowej 

Zajęcia profilaktyczne w Grzybowie

Korzystając z pięknej, wrześniowej pogody, udało się zrealizować zajęcia profilaktyczne pod hasłem „ zdrowy styl życia”. Podopieczni często jeździli na wycieczki rowerowe do Kołobrzegu. Mieli możliwość poskakać na batucie w „Villa Perła”, dzięki uprzejmości właściciela. Wychowawczyni zabierała również na obiekty sportowe m. in. skate park w Radzikowie.

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne w Grzybowie

Ogólnopolski Tydzień Pracowni Orange już za nami…

W dniach 3-8 października 2016 r. już 77 pracowni z całej Polski, wraz z naszą, wzięło udział w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Pracowni Orange.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Tydzień Pracowni Orange już za nami…

Ogłoszenie dla rolników

Uwaga rolnicy, producenci trzody chlewnej, bydła. owiec i kóz. W dniu 3 października 2016 roku ogłoszona została Ustawa z dnia 23 września br. o zmianie niektórych ustaw w celu zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Czytaj więcej: Ogłoszenie dla rolników

Eko spektakl dla dzieci w Dźwirzynie i Drzonowie

Edukacyjny spektakl dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie przygotowało Krakowskie Biuro Promocji Kultury pt. Zielona wyspa pirata Pifpafa. W niezwykły bajkowy i zabawy sposób dzieciom przedstawiono zagadnienia związane z ekologią. Aktorzy wystąpili przed młodą publicznością w hali Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji, oraz sali gimnastycznej ZS w Drzonowie.

Czytaj więcej: Eko spektakl dla dzieci w Dźwirzynie i Drzonowie

Nieoprocentowana pożyczka dla producentów mleka, świń, owoców i warzyw

Kołobrzeskie Biuro Powiatowe ARiMR w ramach punktu informacyjnego przesyła informację o Nieoprocentowana pożyczka dla producentów mleka, świń, owoców i warzyw na terenie naszego powiatu

Czytaj więcej: Nieoprocentowana pożyczka dla producentów mleka, świń, owoców i warzyw 

Bezpieczny Senior

Podstawowe techniki ratowania życia nie powinny być nikomu obce. Dlatego by zwiększyć szanse seniorów na powodzenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, na zajęciach Klubu Seniora „Młodzi Duchem” 07.10.2017r. odbyło się szkolenie z tej właśnie dziedziny.

Czytaj więcej: Bezpieczny Senior

Plaże na błysk czyli sprzątanie Błękitnego Patrolu

Przed sztormową pogodą jaka nawiedziła wybrzeże, w ostatnią niedziele Błękitny patrol WWF zorganizował kolejne i coraz liczniejsze pod względem uczestników sprzątanie plaż. Akcja organizowana jest wiosną i jesienią, a więc przed i po wyjeździe turystów. Nadal znajduje się odpadki, które pomimo ustawionych koszy na śmieci trafiają w nadmorskim lesie, wydmach, wejściach i na plaży, na której przecież lubimy wypoczywać latem.

Czytaj więcej: Plaże na błysk czyli sprzątanie Błękitnego Patrolu 

Mieszkańcy Błotnicy zdecydowali w sprawie świetlicy

W piątkowy wieczór w świetlicy wiejskiej w Błotnicy odbyło się zebranie mieszkańców, dotyczące bieżących spraw miejscowości. Niewątpliwie najważniejszą decyzją była zmiana lokalizacji budowy nowej świetlicy. Ta miałaby stanąć na działce obok starej szkoły.

Czytaj więcej: Mieszkańcy Błotnicy zdecydowali w sprawie świetlicy

Wyjazd do koszalińskiego Teatru Bałtyckiego

Uczniowie klas 0- III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie, pojechali do Koszalina , do Teatru Bałtyckiego na przedstawienie  pt.,, Calineczka „. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli  baśń H. Ch. Andresena  w wykonaniu koszalińskich aktorów. Losy Calineczki układały się w opowieść  o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, szacunku, wrażliwości na cierpienie innych oraz dobroci. Uczniom bardzo podobały się stroje bohaterów oraz dekoracje.

Czytaj więcej: Wyjazd do koszalińskiego Teatru Bałtyckiego