Goście z dalekiej Azji w Dźwirzynie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie spotkali się na zajęciach sportowych z uczniami BRITISH INTERNATIONAL SCHOOL  z Wrocławia.

Czytaj więcej: Goście z dalekiej Azji w  Dźwirzynie

III miejsce uczennicy SP Dźwirzyno w Konkursie Piosenki Marynistycznej

W dniu 20 maja br. zaznaczyliśmy naszą obecność na VII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Marynistycznej, który odbył się w Regionalnym Centrum  Kultury w Kołobrzegu. Zaznaczyliśmy obecność… z sukcesem! Natalia Mikołuć (kl.VI) wyśpiewała w tym konkursie III miejsce.

Czytaj więcej: III miejsce uczennicy SP Dźwirzyno w Konkursie Piosenki Marynistycznej

Nabór na stanowisko Kierownika Biura- SRLGD "Morze i Parsęta"

Stowarzyszenie  Rybacka  Lokalna  Grupa  Działania  "Morze  i  Parsęta"  ogłosiło  nabór  na  stanowisko  Kierownika  Biura,  szczegóły  na  stronie  internetowej:  www.morzeiparseta.pl
 

Gmina Kołobrzeg z I nagrodą za najlepszą promocję

Działania promocyjne Gminy Kołobrzeg uznane zostały za najlepsze podczas 16 Międzynarodowych Targów Turystyki w Opolu "W Stronę Słońca". Świadczy o tym piękna statuetka i pamiątkowy dyplom, jakie na zakończenie tego światowej skali wydarzenia odebrała z rąk organizatorów Małgorzata Chir z Referatu Promocji i Rozwoju. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji targów Gmina Kołobrzeg zdobyła nagrodę za najlepsze materiały promocyjne.

Czytaj więcej: Gmina Kołobrzeg z I nagrodą za najlepszą promocję

Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kołobrzegu.

21.maja 2016r odbyły się regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kołobrzegu. Przy plażowej pogodzie i słabym często zmieniającym kierunek wietrze udało się zorganizować tylko 3 biegi regatowe. W imprezie żeglarskiej wzięło udział 34 młodych żeglarzy z terenów gmin: Trzebiatów, Kołobrzeg oraz miasta Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kołobrzegu.

Przegląd inwestycji w Gminie Kołobrzeg

W ostatnim czasie zakończyły się pewne inwestycje w gminie, niektóre są na ukończeniu, a jeszcze inne są w trakcie realizacji. Przedstawiamy kilka z nich i jednocześnie przypominamy o możliwości sprawdzenia zaawansowania inwestycji w swojej miejscowości na naszej stronie. Wystarczy kliknąc baner na głownej stronie zatytułowany - Na jakim etapie sa inwestycje w Twojej miejscowości?

Czytaj więcej: Przegląd inwestycji w Gminie Kołobrzeg

Drużyna Drzonowa zwycięzcą finału turnieju sołectw w piłce nożnej

Finał sołectw Gminy Kołobrzeg w piłce nożnej odbył się na orliku w Grzybowie. Kwietniowe eliminacje przebrnęły zespoły Drzonowa, Rościęcina, Zieleniewa oraz gospodarzy turnieju Grzybowa. Przed rokiem wygrali właśnie ci ostatni pokonując w meczu finałowym drużynę z Bogusławca 5:0. I tym razem nie zabrakło emocji, dopisała pogoda, a na każdego czekała kiełbaska z grilla.

Czytaj więcej: Drużyna Drzonowa zwycięzcą finału turnieju sołectw w piłce nożnej

25 - lecie Straży Granicznej

Msza święta, złożenie kwiatów w miejscu pamięci oraz uroczysty apel tak wyglądały obchody święta Straży Granicznej w Kołobrzegu. Wręczono również odznaczenia, awanse na wyższy stopień. Podziękowano funkcjonariuszom za ważną służbę zwiększającą nasze bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: 25 -  lecie Straży Granicznej

Bezpłatne badania okulistyczne u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Badanie oczu dzieci jest niezwykle ważne, gdyż nieskorygowane wady wzroku powodują u dzieci trudności w nauce czytania i pisania, niechęć do uczenia się, rozdrażnienie i zmęczenie. Po stwierdzeniu nieprawidłowości dziecko powinno być kierowane do lekarza okulisty. Zapraszamy więc  wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zamieszkujące teren Gminy Kołobrzeg  na bezpłatne badanie wzroku.

Czytaj więcej: Bezpłatne badania okulistyczne u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - Smart Kids

Dnia 18 maja uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie, Antonina Olejniczak i Bartek Skubisz brali udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II - III szkół podstawowych - Smart Kids. Konkurs już po raz trzeci odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Miał on formę testu sprawdzającego znajomość słownictwa , elementów gramatyki oraz realiów kulturowych krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - Smart Kids

Lokalne Grupy Działania z umowami na realizacje strategii

Lokalna Grupa Działania ,,Siła w Grupie” oraz Rybacka Lokalna Grupa Działania ,,Morze i Parsęta” podpisały umowy na realizacje lokalnych strategii rozwoju. Środki na projekty i inwestycje będą pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014 - 2020. W obu przypadkach członkiem grup działania jest Gmina Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Lokalne Grupy Działania z umowami na realizacje strategii 

Tydzień Sportu dla Wszystkich - kalendarz planowanych imprez

  W roku 2016 Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich organizuje na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki tzw. Tydzień Sportu dla Wszystkich – XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Czytaj więcej: Tydzień Sportu dla Wszystkich - kalendarz planowanych imprez

Klęska przyrodnicza i niepowetowane straty – wójt wyznacza nagrodę za wskazanie sprawcy

Jak już informowaliśmy, niedawny pożar w Dźwirzynie spowodował ogromne i rozległe straty na chronionym prawnie obszarze. Ponadto dotknął właścicieli, którzy szacują, że ze względu na klęskę dopłaty do ich działalności również będą dużo niższe. Nie wiele również brakowało by ogień bezpośrednio zagroził mieszkańcom, ich dobytkowi i rozprzestrzenił się na tereny leśne

Czytaj więcej: Klęska przyrodnicza i niepowetowane straty – wójt wyznacza nagrodę za wskazanie sprawcy

Zaproszenie na finał Turnieju Sołectw Gminy Kołobrzeg w Piłce Nożnej.

W sobotę 21 maja na boisku Orlik w Grzybowie odbędzie się finał Turnieju Sołectw Gminy Kołobrzeg w Piłce Nożnej. Po przeprowadzeniu kwietniowych turniejów eliminacyjnych, do finałowych rozgrywek awansowały drużyny reprezentujące sołectwa: Grzybowo, Drzonowo, Rościęcino, Zieleniewo.
Początek finałowych rozgrywek o godz. 16.00.

Czytaj więcej: Zaproszenie na  finał Turnieju Sołectw Gminy Kołobrzeg w Piłce Nożnej.

Zagłosuj na TPD Promyk z Budzistowa w konkursie: "Decydujesz, Pomagamy"

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD ,,Promyk” z Budzistowa zakwalifikowało się do drugiego etapu programu ,,DECYDUJESZ,POMAGAMY”, zorganizowanego przez FUNDACJĘ TESCO. 

Czytaj więcej: Zagłosuj na TPD Promyk z Budzistowa w konkursie: "Decydujesz, Pomagamy"

Zmiana terminów odbioru śmieci w związku z św. Bożego Ciała

Urząd Gminy Kołobrzeg informuje, że ulegają zmianie terminy odbioru odpadów komunalnych przypadające w okresie długiego weekendu majowego związanego z Bożym Ciałem.

Czytaj więcej: Zmiana terminów odbioru śmieci w związku z św. Bożego Ciała

Zawiadomienie o zebraniu wiejskim sołectwa Błotnica

Na dzień 24 maja (wtorek) zostało zwołane zebranie wiejskie sołectwa Błotnica. Odbędzie się ono w swietlicy wiejskiej o godzinie 18. Celem zebrania będzie wybór nowego sołtysa z powodu rezygnacji z tej funkcji Ewy Sadowskiej.

Czytaj więcej: Zawiadomienie o zebraniu wiejskim sołectwa Błotnica

Fundacja Na Przekór Przeciwnościom uzyskała dotacje z Urzędu Marszałkowskiego

Dzisiaj w gabinecie wójta Włodzimierza Popiołka została podpisana stosowna umowa na realizacje zadania publicznego pod nazwą ,,Poznaj, zrozum, zaakceptuj”. Dotacje uzyskała fundacja ,,Na Przekór Przeciwnościom” działająca m.in. na terenie Gminy Kołobrzeg. Warto docenić wystąpienie z taką inicjatywą gdyż środki uzyskały tylko dwie najlepsze oferty.

 

Czytaj więcej: Fundacja Na Przekór Przeciwnościom uzyskała dotacje z Urzędu Marszałkowskiego 

Gmina Kołobrzeg na Turystycznej Majówce we Wrocławiu

W piątek i sobotę Gmina Kołobrzeg uczestniczyła w zorganizowanej już po raz szósty  Międzynarodowej Majówce Turystycznej we Wrocławiu. Ekspozycja wystawców w postaci domków mieszczących się od rynku wzdłuż ulicy Świdnickiej przyciągnęła wiele osób poszukujących odpowiedniej dla siebie oferty turystycznej na zbliżające się wakacje. Organizatorem imprezy była Dolnośląska Izba Turystyki oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Czytaj więcej: Gmina Kołobrzeg na Turystycznej Majówce we Wrocławiu

Uczniowie SP w Drzonowie obchodzili Dzień Polskiej Niezapominajki

Święto, którego symbolem stała się niezapominajka, ma na celu promowanie walorów przyrodniczych Polski. Stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób czy miejsc historycznych. To także okazja do wyjątkowych, niecodziennych lekcji, niezwykle interesujących dla uczniów.

Czytaj więcej: Uczniowie SP w Drzonowie obchodzili Dzień Polskiej Niezapominajki

Laureaci Olimpuska ZS z Drzonowa

29 uczniów z klas 1-3 uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy "Olimpusek".

Czytaj więcej: Laureaci Olimpuska ZS  z Drzonowa

Cała sala śpiewa z nami…

W piątkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie członków Gminnego Klubu Seniora. Tym razem Seniorzy spotkali się z instruktorką fitnessu Eweliną Korniowską, która przedłożyła propozycję ćwiczeń gimnastycznych na kolejne spotkania. Pani Ewelina będzie uczyła Seniorów elementów fitnessu połączonego z pilates. Instruktorka nie kryła, iż chciałaby zarazić Seniorów zamiłowaniem do aktywnego trybu życia i pomóc odnaleźć radość w tym co niesie poprawę zdrowia, samopoczucia i kondycji.

Czytaj więcej: Cała sala śpiewa z nami…

Zbierali nakrętki dla hospicjum...

Zbieramy nakrętki z plastikowych butelek już z przyzwyczajenia…każdy je zbiera. W dniach 1 marca do 1 maja uczniowie naszych dźwirzyńskich szkół wzięli udział w akcji takiej właśnie zbiórki  dla darłowskiego hospicjum. Mieliśmy konkretny cel –nakrętka do nakrętki i udało się zebrać 74,9 kg.

Czytaj więcej: Zbierali nakrętki dla hospicjum...

Strażacka rywalizacja w Sarbii

Pomimo obaw o warunki atmosferyczne podczas zmagań strażaków pogoda dopisała, a zapowiadane burze się nie pojawiły. Korzystając z pięknego dnia na boisku sportowym w Sarbii zjawiło się wielu mieszkańców Gminy Kołobrzeg, rodziny i przyjaciele strażków, aby obserwować rywalizacje i dopingować strażackim drużynom. Zawody podobnie jak przed rokiem wygrała jednostka OSP Korzystno.

Czytaj więcej: Strażacka rywalizacja w Sarbii