Gmina Kołobrzeg autobusy komunikacji miejskiej z nowym rokiem

W piątek w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie przedstawicieli Komunikacji Miejskiej, Urzędu Miasta i gminnych urzędników. W spotkaniu uczestniczył wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek oraz Zastępca Prezydenta Miasta ds. gospodarczych Jerzy Wolski. To pierwsze rozmowy zmierzające do podpisania porozumienia na kolejny rok, na mocy którego kursować w gminie będzie komunikacja miejska.

Czytaj więcej: Gmina Kołobrzeg autobusy komunikacji miejskiej z nowym rokiem

Piernikowo w Pracowni Orange w Drzonowie

Miło nam podzielić się z Państwem informacją, że pierwsza pomarańczowa choinka świąteczna stanęła już w naszej pracowni. Serdecznie dziękujemy życzliwym rodzicom – Państwu Baran za podarowane drzewko świąteczne. Świetlicowe skrzaty uwijały się, żeby udekorować ją (oczywiście w tonacji pomarańczowej), a teraz pięknie pachnie i wprawia nas w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: Piernikowo w Pracowni Orange w Drzonowie

Marzycielska poczta, zaczarowane kartki chorym dzieciom

Klasa IV Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie włączyła się w akcję Marzycielskiej Poczty i przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie  na lekcji wychowawczej robili kartki świąteczne dla chorych dzieci. Najpierw wybrały osobę, do której chciałyby wysłać swoją kartkę, potem samodzielnie ją zrobiły. Na koniec zaadresowały koperty, przykleiły znaczki i wyrzuciły do skrzynki na poczcie. Nad wszystkim czuwały panie Agnieszka Torcz i Joanna Organek. Zajrzyj na fanpage szkoły na Facebooku - tutaj.

Czytaj więcej: Marzycielska poczta, zaczarowane kartki chorym dzieciom

Moc atrakcji, konkursy, rodzinna atmosfera - spotkanie wigilijne w Drzonowie

Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości Gminy Kołobrzeg na wyjątkowy, tradycyjny kiermasz świąteczny „w Gminie jak w rodzinie” – 17 grudnia (sobota), o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Drzonowie. Zbudujmy razem ciepłą, rodzinną atmosferę świąt.

Czytaj więcej: Moc atrakcji, konkursy, rodzinna atmosfera - spotkanie wigilijne w Drzonowie

Pierwsze spotkania Nadmorskiego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg

W miniony weekend w hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie odbył się pierwszy z serii trzech Nadmorskich Turniejów Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. W rywalizacji dzieci z rocznika 2008 najlepsza okazała się drużyna Arkonii Szczecin.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkania Nadmorskiego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg

Zaczytani trzecioklasiści - Międzyszkolny Turniej Czytelniczy

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Czytelniczym: „Anaruk w zaczarowanej zagrodzie” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z literaturą polską XX w., środowiskiem geograficzno-przyrodniczym Antarktydy i Grenlandii, zachęcenie do czytania lektur i wyrobienie wrażliwości estetycznej.

Czytaj więcej: Zaczytani trzecioklasiści - Międzyszkolny Turniej Czytelniczy

Mikołajkowa przemiana w ZS Drzonowo

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z tej okazji uczniowie ze szkolnego koła Caritas przygotowali przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana” dla społeczności szkolnej.

Czytaj więcej: Mikołajkowa przemiana w ZS Drzonowo

Mikołajkowe granie w piłkę...

W przeddzień Mikołajek w hali GOSTiR w Dźwirzynie odbył się koleżeński, mikołajkowy turniej piłki nożnej. W rywalizacji wzięły udział cztery amatorskie drużyny. Zagrano systemem "każdy z każdym" - mecz i rewanż. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Czytaj więcej: Mikołajkowe granie w piłkę...

Znamy dokładne wyniki akcji Dnia Dawcy Szpiku w naszej gminie

Fundacja DKMS w dniach 3-4 grudnia zorganizowała akcję Dnia Dawcy Szpiku ,,Dla Kamili i innych”. Do rejestracji potencjalnych dawców zgłosili się także mieszkańcy Gminy Kołobrzeg, którzy w niedziele mogli dokonać jej w Grzybowie, Dźwirzynie i Drzonowie. W tych trzech punktach zarejestrowało się 216 osób, a w regionie objętym akcją 1117 osób.

Czytaj więcej: Znamy dokładne wyniki akcji Dnia Dawcy Szpiku w naszej gminie

Unihokej - zawodnicy ZS Drzonowo stanęli na podium

Nasi sportowcy – uczniowie Zespołu Szkół w Drzonowie dzięki ogromowi pracy, uporu i dobremu przygotowaniu do współzawodnictwa przez ich nauczycieli wychowania fizycznego stanęli na podium. W turnieju rywalizowały szkoły z Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Gościna, Dygowa, Wrzosowa. Poniżej wyniki oraz kadry zespołów ZS Drzonowo.

Czytaj więcej: Unihokej - zawodnicy ZS Drzonowo stanęli na podium

Turniej „O Mikrofon Wójta” w Gminnym Klubie Seniora

Cóż to było za spotkanie...Członkowie Gminnego Klubu Seniora „Młodzi Duchem” rozpoczęli grudzień wyjątkowym spotkaniem. W piątek w świetlicy wiejskiej w Sarbii, nie zastaliśmy instruktorów czy wykładowców...spotkanie to w całości należało do Seniorów. Podczas owego spotkania odbył się turniej „O Mikrofon Wójta”, w którym Seniorzy mogli zaprezentować swoje talenty wokalne i recytatorskie.

Czytaj więcej: Turniej „O Mikrofon Wójta” w Gminnym Klubie Seniora

Dzień Dawcy Szpiku w Gminie Kołobrzeg

Od godziny 11.00 w Grzybowie, Dźwirzynie i Drzonowie trwały poszukiwanie dawców szpiku w akcji ,,Dla Kamili i innych” oraz zbiórka pieniędzy. Dzisiaj także jak przed tygodniem, o czym pisaliśmy (zobacz) jednostki OSP Gminy Kołobrzeg przypominały o akcji przed kościołami.

Czytaj więcej: Dzień Dawcy Szpiku w Gminie Kołobrzeg

Uzyskano dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu żeglarskiego

Liderem projektu ,,Baltic Water Sport School” jest Gmina Kołobrzeg, która do współpracy zaprosiła litewską gminę Silute, swoje zainteresowanie wyraziła strona niemiecka z miasta Barth, a także w planie jest współpraca z partnerami z Danii lub Szwecji. Właśnie podpisana została umowa prefinansowa na przygotowanie docelowego wniosku projektowego poprzez 4 spotkania warsztatowe z współpracującymi regionami w ramach projektu. Trwać będą one do marca 2017 roku, zaś realizacja samego projektu przy pozyskaniu środków z programu Interreg Południowy Bałtyk ruszy w 2018 roku. Na pierwszą część projektu Gmina Kołobrzeg jako lider pozyskała dofinansowanie w kwocie 32,284 euro czyli około 130 tys. złotych, z czego nieco ponad 40% trafi do partnerów projektu.

Czytaj więcej: Uzyskano dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu żeglarskiego

Realizacja ostatnich inwestycji w tym roku

Trwa realizacja budowy oświetlenia w Drzonowie, Grzybowie i Dźwirzynie. Dobiega końca budowa zaplecza socjalno - sportowego w Karcinie oraz przyległego parkingu. W ostatnim czasie podpisano dwie umowy, na wykonanie parkingu przy drodze w Sarbii oraz budowę drogi z płyt w Korzystnie.

Czytaj więcej: Realizacja ostatnich inwestycji w tym roku

Twoja reklama na mapach Gminy Kołobrzeg!

Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie, w ramach przygotowań do sezonu turystycznego 2017, serdecznie zaprasza gestorów bazy noclegowej i gastronomicznej z Dźwirzyna, Grzybowa, oraz Kołobrzegu do odpłatnego umieszczania reklam swoich obiektów na mapach tych miejscowości. Nasze mapki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Nie są to bowiem zwykłe ulotki reklamowe, a przydatne dla każdego mapy, z którymi o wiele łatwiej trafić do celu w nowej miejscowości.

Czytaj więcej: Twoja reklama na mapach Gminy Kołobrzeg!

20 Świąteczna zbiórka żywności

Zbiórkowe kosze w setkach sklepów, tysiące wolontariuszy i dziesiątki tysięcy klientów, którzy biorąc towar ze sklepowych półek myśleli  także o tych, których nie znają, ale chcą im pomóc. W dniach 25-27 listopad 2016 r. również wychowawcy ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Drzonowa, Budzistowa, Korzystna, Kołobrzegu i Ustronia Morskiego oraz wychowankowie z Ogniska z Budzistowa brali udział w 20 Świątecznej Zbiórce Żywności, zorganizowanej przez Bank Żywności.

Czytaj więcej: 20 Świąteczna zbiórka żywności

Listopadowe zajęcia w świetlicy w Zieleniewie

W listopadzie dzieci w świetlicy w Zieleniewie zajmowały się tematyką dotyczącą darów jesieni. Zbieraliśmy dary, które przyniosła nam ta piękna i kolorowa pora roku. Wychowankowie wykonywali prace plastyczne pt: „ Złota jesień”, rozwiązywali rebusy i kalambury.  W szczególności pobudzali swoją wyobraźnię, ćwiczyli pamięć i spostrzegawczość; wzbogacali słownictwo, a przede wszystkim doskonalili logiczne kojarzenie i wnioskowanie.

Czytaj więcej: Listopadowe zajęcia w świetlicy w Zieleniewie

Wigilia z tradycją w Gościnie

W Gościnie odbędzie się Wigilia z Tradycją 17 grudnia od godziny 13.00. Regulamin konkursów podczas spotkania wigilijnego. 

Czytaj więcej: Wigilia z tradycją w Gościnie

Atrakcja turystyczna - Rowery stanęły w Grzybowie

Rzeźba autorstwa Wiktora Szostały ,,Miłość od pierwszego jeżdżenia” stanęła przy placu na ulicy Bałtyckiej w Grzybowie obok międzynarodowej trasy rowerowej R10. Cztery rowery zostały przewiezione i zamontowane, uporządkowana będzie jeszcze przestrzeń wokół nich tak aby wychodziły ciekawe i ładne zdjęcia jako pamiątka z Grzybowa oraz wyłożone będzie podłoże pod rzeźbą. Jest to kolejna ciekawa atrakcja turystyczna w Gminie Kołobrzeg, kilka dni temu w Dźwirzynie powstała wyjątkowa ławeczka w kształcie żaglówki - więcej na jej temat.

Czytaj więcej: Atrakcja turystyczna - Rowery stanęły w Grzybowie

Zabawa Andrzejkowa w Drzonowie

Dnia 26.11.2016r. Sołtys z Radą Sołecką zorganizowali w Świetlicy Wiejskiej w Drzonowie Zabawę Andrzejkową dla mieszkańców Drzonowa. 100 osobową grupę uczestników przywitał Sołtys życząc dużo zdrowia i jak najlepszych wrażeń. O godz. 24-tej organizatorzy złożyli życzenia wszystkim Andrzejom nagradzając każdego butelką szampana. Zabawa trwała do godz. 5-tej.  Do tańca przegrywał Zespół Muzyczny " DUET". 

Czytaj więcej: Zabawa Andrzejkowa w Drzonowie

Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili i innych

3 i 4 grudnia rusza akcja Fundacji DKMS, zainspirowana przez mieszkankę naszej gminy Kamile Barszczewską, która zmaga się z nowotworem. Rejestracji w Gminie Kołobrzeg będzie można dokonać w trzech miejscach. W Grzybowie (świetlica ul. Szkolna 1 w godz. 11.00 - 16.00), Dźwirzynie (punkt gastronomiczny ul. Wyzwolenia 8, obok biedronki godz. 11.00 - 16.00) oraz Drzonowie (w Zespole Szkół godz. 11.00 - 17.00).

Czytaj więcej: Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili i innych 

Andrzejki w Bogucinie

Wiele sołectw w Gminie Kołobrzeg organizuje Andrzejki. Tak też było w Bogucinie w miniony piątek w świetlicy wiejskiej gdzie panie: Iza Mikołajczyk, Hanna Szymańska, Anna Czechowska, Jolanta Kwiatkowska i Renata Prus, zorganizowały zabawę dla dzieci. Jak widać na zdjęciach humory dopisywały wszystkim.  Były wróżby z wosku, zabawa taneczna oraz możliwość zrobienia własnego potworka z masy solnej.

Czytaj więcej: Andrzejki w Bogucinie

Szkolne Andrzejki w Dźwirzynie

24 i 25 listopada, dla uczniów obu szkół w Dźwirzynie, zorganizowano zabawę andrzejkową . Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III  tańczyli i bawili się razem z p. Agnieszką Braun z "Krainy dziecięcych marzeń" oraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami, dziadkami. Uczniowie klas starszych głównie bawili się przy muzyce. Oprócz tego, każdy mógł wywróżyć sobie przyszłość w specjalnie przygotowanej sali wróżb. Rodzice zadbali o pyszne ciasta, napoje  oraz o losy z niespodziankami. Zabawa była bardzo udana.

Czytaj więcej: Szkolne Andrzejki w Dźwirzynie 

X turnieju szachowy o Puchar Pana Cogito

Gminny Klub Szachowy Solny był po raz dziesiąty organizatorem turnieju szachowego, który odbył się w sobotę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu.  Mistrz FIDE - Kamil Plichta reprezentujący klub OKSiR Wisznia Mała z kompletem 9 wygranych okazał się bezkonkurencyjny w X jubileuszowym turnieju szachowym o Puchar Pana Cogito. Drugie miejsce zajęła juniorka GKSz Solny Grzybowo - Julia Antolak, a podium uzupełnił Pan Mirosław Mielczarski z AKsz Hetman Politechnika Koszalin

Czytaj więcej: X turnieju szachowy o Puchar Pana Cogito