Europoseł Czesław Hoc pomoże mieszkańcom Budzistowa

Dziś w Budzistowie odbyło się spotkanie mieszkańców Budzistowa, włodarzy oraz działaczy społecznych z dyrekcją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mariuszem Mierzwą i Mateuszem Grzeszczukiem.

Czytaj więcej: Europoseł Czesław Hoc pomoże mieszkańcom Budzistowa

Czy ,,Zajazd Kasztelański” zaintrygował radnych?

W piątkowe popołudnie zaraz po XVIII sesji Rady Gminy Kołobrzeg, na której udzielono absolutorium wójtowi Włodzimierzowi Popiołkowi, radni i jego zastępca, a także sołtys Budzistowa wraz z nim wybrali się do Zajazdu Kasztelańskiego. Obiekt znajdujący się właśnie w Budzistowie jest wystawiony na sprzedaż. Swoje lata świetności ma już za sobą, a atrakcyjność oraz potencjał tego miejsca podupadły. Stąd myśl o inwestycji w tą nieruchomość i temu miała służyć wizyta władz gminnych na tym terenie.

Czytaj więcej: Czy ,,Zajazd Kasztelański” zaintrygował radnych? 

Wójt Włodzimierz Popiołek z absolutorium

W dzień zakończenia roku szkolnego i odbioru cenzurek przez uczniów był również dniem podsumowania rocznej pracy dla wójta Włodzimierza Popiołka. Na absolutoryjnej sesji Rady Gminy Kołobrzeg spotkali się radni, sołtysi, włodarze oraz urzędnicy.

Czytaj więcej: Wójt Włodzimierz Popiołek z absolutorium

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje - Zespół Szkół w Drzonowie

Upragniony dzień przez wielu uczniów, piękna pogoda za oknem. Ostatnim akcentem każdego roku szkolnego jest podsumownie osiągnięć i ocen dzieci i młodzieży. Tym najlepszym wręczono świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Żegnaj szkoło, witajcie wakacje - Zespół Szkół w Drzonowie 

Wizyta gospodarska wójta w Drzonowie

Dzisiaj z wizytą w Drzonowie był wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Gospodarza gminy oprowadził sołtys miejscowości oraz radny Czesław Krupiński. Głównym tematem była budowa dróg na osiedlu w Drzonowie.

Czytaj więcej: Wizyta gospodarska wójta w Drzonowie

Dzień Absolwentów w Gminie Kołobrzeg

Najlepsi absolwenci gminnych oraz kołobrzeskich szkół gimnazjalnych zamieszkujący Gminę Kołobrzeg dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego otrzymali nagrody oraz dyplomy gratulacyjne. Tradycyjna uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Wzorowym uczniom towarzyszyli rodzice, na których ręce również złożono gratulacje i dyplomy w dowód uznania za ich trud i zaangażowanie w wychowanie dzieci.

Czytaj więcej: Dzień Absolwentów w Gminie Kołobrzeg 

Podpisano umowę na utrzymanie dróg gminnych

Dzisiaj podpisano umowę na bieżące utrzymanie dróg gminnych, których jest ponad 300 kilometrów. Wykonawcą tego zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych PRIN Jacek Zadka. Wartość robót określona w umowie to 567 tys. złotych.

Czytaj więcej: Podpisano umowę na utrzymanie dróg gminnych 

Konkurs historyczny - Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVI edycji Konkursu  z Edukacji Regionalnej „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”. Konkurs zorganizowany w roku szkolnym 2015/2016 dotyczył historii Pomorza Zachodniego od XV do XVII wieku. Głównymi organizatorami konkursu było Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny - Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region

Błotnica ma nowego sołtysa

Od środy nowym sołtysem Błotnicy jest pani Elżbieta Szczoczarz. Tym razem zgłoszonych zostało aż trzech kandydatów. Przypomnijmy, poprzednie spotkanie, które odbyło się 24 maja nie przyniosło wyboru osoby na tę funkcję z powodu braku kandydatów.

Czytaj więcej: Błotnica ma nowego sołtysa

Zaproszenie do wypełnienia ankiety

W związku z podejmowanymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju i ograniczenia zanieczyszczeń powietrza na terenie Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego Gmina Miasto Koszalin przystąpiła do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2016-2023 (Planu).

Czytaj więcej: Zaproszenie do wypełnienia ankiety

„Czerwony Kapturek” – cóż to były za emocje!

    Świetlica wiejska w Sarbii po raz kolejny tętniła życiem. Tym razem było to spowodowane zakończeniem projektu socjalnego "Ja -Kobieta, Ja- Matka" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Projekt skierowany był do matek dzieci niepełnosprawnych. Po pięciotygodniowym cyklu warsztatów teatralnych mamy dzieci niepełnosprawnych wystąpiły na scenie w bajce Braci Grimm  pt: „Czerwony Kapturek".

Czytaj więcej: „Czerwony Kapturek” – cóż to były za emocje!

Seans filmowy w świetlicy w Zieleniewie

Dnia 17-18 czerwca 2016 r. wychowawczyni Kamila Tyczyńska zorganizowała nockę w świetlicy w Zieleniewie dla młodzieży. Ochotnicy przyszli punktualnie o godz.21.00. Dziesięciu uczestników przyniosło ze sobą śpiwory, poduszki, materace i oczywiście filmy. Po rozpakowaniu przygotowali kolację (pizze). Atrakcją wieczoru był seans filmowy- wychowankowie oglądali filmy edukacyjne i komedie.

Czytaj więcej: Seans filmowy w świetlicy w Zieleniewie

Nowa ulica Promykowa w Niekaninie

Zakończyła się przebudowa ulicy Promykowej w Niekaninie. W poprzednim tygodniu dokonano oficjalnego odbioru drogi. Wartość inwestycji to 197 tys. złotych.

Czytaj więcej: Nowa ulica Promykowa w Niekaninie

Co słychać w III sektorze...

Przedstawiamy kolejne możliwości zdobycia możliwych dotacji, funduszy na realizacje ciekawych programów, zadań środowiskowych....

Czytaj więcej: Co słychać w III sektorze...

Z życia Klubu „Młodzi Duchem”

 Piątkowe spotkanie Seniorów rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku. W taki sposób Seniorzy uczcili zwycięstwo w III powiatowej Senioriadzie, która odbyła się 11 czerwca w Dygowie. Tym razem spotkanie poświęcone było zdrowiu i profilaktyce. Seniorzy byli uczestnikami wykładu eksperckiego poprowadzonego przez Małgorzatę Markowską dotyczącego zdrowego i zbilansowanego żywienia i odżywiania się.

Czytaj więcej: Z życia Klubu „Młodzi Duchem”

List Prezesa KRUS - Bezpieczne wakacje...

Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci, za kilka dni koniec roku szkolnego i wyczekiwane przez dzieci letnie wakacje. Część z nich wyjedzie na obozy, kolonie, turnusy rehabilitacyjne. Jednak wiele dzieci z terenów wiejskich pozostanie w gospodarstwie swoich rodziców, mających w tym okresie szczególnie dużo pracy. Z jej sezonowym nasileniem wzrasta niestety ryzyko wypadków.

Czytaj więcej: List Prezesa KRUS - Bezpieczne wakacje...

Dzień Dziecka w Gminie Kołobrzeg - zobacz jak i gdzie bawiono się z tej okazji

Radość na twarzach dzieci maluje się w naszej gminie nie tylko 1 czerwca. Przez ostatnie trzy tygodnie w kilku sołectwach zorganizowano z tej okazji zabawy, wycieczki, poczęstunek i inne atrakcje. Przygotowaliśmy dla was przegląd tego, co działo się w niektórych miejscowościach.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Gminie Kołobrzeg - zobacz jak i gdzie bawiono się z tej okazji

Rościęcino przetańczyło całą noc

Najkrótsza w roku, ale za to jaka! 2 Noc Świętojańska w Rościęcinie przeszła do historii. Mieszkańcy i goście bawili się przy dużej dawce ludowej muzyki w wykonaniu Rzepczyna, raczyli się lokalnymi przysmakami i mogli spróbować sił w strzelaniu z łuku czy rzucie oszczepem.

Czytaj więcej: Rościęcino przetańczyło całą noc

Inwestycja GDDKiA na terenie Gminy Kołobrzeg

Szanowni mieszkańcy, Generalna Dyrekcja Ochrony Srodowiska w Szczecinie przystąpiła do realizacji inwestycji budowy drogi ekspresowej S6, której jeden z odcinków przebiega przez teren Gminy Kołobrzeg. Poszczególne etapy były podawane do publicznej informacji, tak by każdy mógł zapoznać się z nimi.

Czytaj więcej: Inwestycja GDDKiA na terenie Gminy Kołobrzeg

Badania szansą dla zdrowia dzieci

To aby dzieci były zdrowe jest priorytetem nie tylko rodziców, ale i włodarzy. Z inicjatywy wójta Włodzimierza Popiołka, w szkołach w Dźwirzynie i Drzonowie w ramach działania „Zdrowe dzieci w zdrowej gminie” zespół okulistyczny Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu przeprowadził badania uczniów pod kątem słuchu i wzroku.

Czytaj więcej: Badania szansą dla zdrowia dzieci

Pogotowie sztormowe dla portów Kołobrzeg i Dźwirzyno, ostrzeżenie silny wiatr

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie o godz. 06:40 ogłoszono pogotowie p/sztormowe dla portów Kołobrzeg i Dźwirzyno. Ostrzega się także przed silnymi podmuchami wiatru na lądzie.

Czytaj więcej: Pogotowie sztormowe dla portów Kołobrzeg i Dźwirzyno, ostrzeżenie silny wiatr

Wyścig Rowerowy o puchar sołtysa Budzistowa

W piątek 11 czerwca dzieci i młodzież miała możliwość wzięcia udziału w sportowej rywalizacji kolarskiej - ,,Rowerowy Zawrót Głowy” o puchar sołtysa. Piękna pogoda zachęcała do aktywnego wypoczynku całe rodziny. Wyścig był imprezą towarzyszącą obchodom Dnia Dziecka w Budzistowie.

Czytaj więcej: Wyścig Rowerowy o puchar sołtysa Budzistowa

Masz problem natury prawnej - zapraszamy!

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców i w trosce o interesy Gminy Kołobrzeg, gmina podjęła współpracę z Kancelarią Prawną, która objęła opieką Urząd oraz mieszkańców (przeczytaj).

Czytaj więcej: Masz problem natury prawnej - zapraszamy!

Zebranie wiejskie w Błotnicy - wybór sołtysa

Poprzednie spotkanie zwołane 24 maja nie przyniosło wyboru nowego sołtysa. W związku z tą sytuacją 22 czerwca odbędzie się II zebranie wiejskie w Błotnicy mające na celu wyłonienie osoby do sprawowania tej funkcji.

Czytaj więcej: Zebranie wiejskie w Błotnicy - wybór sołtysa