Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Zieleniewa

Wielkość tekstu:

W miesiącu styczniu dzieci i młodzież z Zieleniewa uczestniczyła w zajęciach socjoterapeutycznych, kulinarnych, sportowych i muzycznych.
Tematyka zajęć socjoterapeutycznych:

- „Moje zalety i wady” ma na celu poznać sposoby pracy nad swoją osobowością
- „ Umiejętność odmawiania”. Przedstawiam wychowankom różne sposoby odmawiania i jak radzić sobie z presją rówieśniczą. Zdarzają się sytuacje, w których młodzi ludzie są namawiani do czegoś, na co nie mają ochoty np. pożyczania pieniędzy, palenia papierosów czy picia alkoholu. Sztuką jest powiedzieć „Nie” w taki sposób by skutecznie obronić swoje stanowisko i nikogo nie obrazić. Młodzież odgrywała scenki, wchodząc w rolę odkrywała siebie i poszerzała wiedzę z rożnych zakresów.
- „ Co to jest nałóg i jak ustrzec dzieci przed narkomanią?” na celu ma przekazanie podstawowe informacje  n/t mechanizmów uzależnień i leczenia.
- „ Reaguj na przemoc”
- „ Komunikacja niewerbalna” – w czasie zajęć wykorzystano ćwiczenia warsztatowe.

    Młodzież z tej okolicy z przyjemnością brała udział także w zajęciach kulinarnych. Chłopcy sami zaproponowali, że przyniosą produkty i zrobią hot-dogi; z kolei dziewczęta miały chęć usmażyć dla wszystkich naleśniki. Czas spędzony w kuchni był przyjemny i pouczający oraz integrujący młodzież .
    Zajęcia w świetlicy finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i
Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne  dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach.

Kamila Tyczyńska - wychowawca