Najlepsi zachodniopomorscy szachiści gościli w Drzonowie

Wielkość tekstu:

23.01.2016r. wystartowała  Liga Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Na starcie pierwszego zjazdu w Zepole Szkół w Drzonowie stawiło się 7 czteroosobowych drużyn po dwie ze Szczecina i Koszalina oraz reprezentanci Gryfic, Choszczna i Grzybowa.  Nasza drużyna w składzie Julia Antolak, Maciej Kowalski, Maciej Wącior i Krzysztof Kabaciński wygrała dwa pierwsze mecze.

W pierwszej rundzie pokonaliśmy Gryf Szczecin  3,5: 0,5 punktu. Wygrali swoje pojedynki Julia oraz dwóch Maćków. Remis zaś odnotował Krzysztof.  W rundzie drugiej nasza drużyna pokonała UKS Skoczek Choszczno w stosunku 3:1. Swoje pojedynki wygrali Julia oraz Maciej Kowalski. Remisami zaś zakończyły się pojedynki Maćka Wąciora oraz Krzysztofa Kabacińskiego. 

Po dwóch pierwszych rundach komplet punktów mają zespoły Solnego Grzybowo i AKSz Politechnika Koszalińska. Kolejne zjazdy odbędą się w miesiącu lutym i kwietniu w Szczecinie i Choszcznie. Trzymamy kciuki za naszych zawodników aby tak samo dobrze grali w kolejnych meczach. Póki co zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z rozgrywek pierwszego zjazdu w Drzonowie...