Oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych - informacja dla przedsiębiorców

Wielkość tekstu:

Urząd Gminy w Kołobrzegu przypomina, że przedsiębiorcy korzystający z zezwoleń na sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim (za 2015) r. w terminie do dnia 31 stycznia 2016 r., jak również są zobowiązani do uiszczenia stosownej opłaty za korzystanie z zezwoleń, także w terminie do dnia 31 stycznia 2016 r.

Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych można pobrać ze strony Urzędu Gminy Kołobrzeg klikając link: http://bip.gmina.kolobrzeg.pl/index.php?id=28228

Pod wskazanym linkiem znajdują się również informacje dotyczące oświadczeń oraz sposobu obliczania opłat. Dodatkowymi informacjami i pomocą służy pracownik  Referatu działalności gospodarczej, handlu i usług Marek Dołęgowski -  kontakt telefoniczny pod numerem: 94 35 30 452 wew. 18,  drogą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lubosobiście w pokoju 43 (I piętro w budynku B)
 

Osoby posiadające Profil Zaufany mogą składać świadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim poprzez platformę ePUAP (www.epuap.gov.pl).

U  W  A  G  A!

Ostatni dzień terminu (31.01.2016) na dopełnienie wyżej wskazanych czynności przypada w niedzielę! Z tego powodu oświadczenie o wartości sprzedaży należy złożyć w Urzędzie Gminy Kołobrzeg najpóźniej w piątek dnia 29 stycznia 2016 r.

Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych można również wysłać listem poleconym nadanym wyłącznie w Placówce Poczty Polskiej najpóźniej w dniu 31 stycznia 2016 r. – decyduje data stępla pocztowego.

Dyspozycja opłaty za zezwolenie powinna być zlecona najpóźniej w dniu 31 stycznia 2016 r., jednak z powodu róźnego sposóbu księgowania przelewów przez banki, sugeruje się, aby zlecenie przelewu wykonać ze stosownym wyprzedzeniem np. w piątek rano.  W sprawach spornych liczy się termin wpływu środków na rachunek Urzędu Gminy.

UWAGA: W piątek, w dniu 29 stycznia 2016 r. Referat działalności gospodarczej, handlu i usług będzie nieczynny. W takim wypadku oświadczenia należy składać w Biurze Podawczym w pokoju nr 16 (parter w budynku A) albo w Sekretariacie w pokoju 23 (I piętro budynku A). W tym dniu można skontaktować się z pracownikiem dzwoniąc pod numer kom. 883 855 811

 

Za niedogodności przepraszamy.

Sporządził: Marek Dołęgowski,

inspektor ds. działalności gospodarczej, handlu i usług,

tel. 94 35 30 452 w. 18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.